Prešov prvýkrát prehral v SEHA League, nestačil na Vardar

Tatran presov
Zľava: Rado Antl z Prešova a Marián Žernovič z Hlohovca v treťom finále extraligy mužov medzi Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec. Prešov, 20. máj 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

SKOPJE 29. septembra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov našli premožiteľa v 5. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/Gazprom League“ vo svojom štvrtom vystúpení. Prešovčania v utorkovom stretnutí 5. kola podľahli v macedónskom Skopje domácemu RK Vardar hladko 32:39 (13:23).

Súboj dvoch doteraz stopercentných tímov bol po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke (Prešov v nej viedol 6:4) v ďalšom priebehu už v réžii domácich. Hráči Vardaru si stihli ešte do prestávky utvoriť pohodlný desaťgólový náskok.

Po zmene strán ho Skopjania už len mierne zvýšili na 11 presných zásahov (prvýkrát v 41. minúte 29:18, naposledy v 56. minúte 38:27). Oslabení Šarišania v závere už len skorigovali prehru na sedemgólový rozdiel. Najlepším strelcom Tatrana bol s 8 gólmi ruský legionár Alexej Peskov.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po troch vystúpeniach na svojom konte 9 bodov, vďaka čomu sú v neúplnej tabuľke 4. mieste, lídrom je aktuálne Vardar. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví vo štvrtok 8. 10., keď v rámci 9. kola privíta o 18.00 h srbský RK Vojvodina Nový Sad.

Výsledok – utorok – SEHA Gazprom League 2015/2016 – 5. kolo:
RK Vardar Skopje (Maced.) – Tatran Prešov (SR) 39:32 (23:13)

Najviac gólov: Manaskov 8/2, Dereven 7, Maqueda a A. Dujšebajev po 4, Dibirov 4/1 – Peskov 8, Sadovyj 7, Petro 5, Antl 5/1

Pok. hody: 3/3 – 3/2, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Pavičevič a Ražnjatovič (obaja Č. Hora)