Meniny má: Beáta

Slováci prehrali v generálke na volejbalové ME s Poľskom

Autor: SITA, 6. októbra 2015 20:16, aktualizované: 6. októbra 2015 21:26
Slovenskí volejbalisti neuhrali proti svetovým šampiónom ani set a poľskej reprezentácii hladko podľahli.
Slovensko - Poľsko Peter Ondrovič z tímu Slovenska počas medzištátneho prípravného zápasu mužov proti reprezentácii Poľska. Bratislava, 6. október. 2015. Foto: SITA/Marko Erd
BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani v druhom medzištátnom prípravnom stretnutí v Bratislave s výberom Poľska.

Zverenci Taliana Alberta Giulianiho po pondelkovej prehre 1:3 v Hant aréne (hralo sa bez divákov, pozn.) podľahli úradujúcim majstrom sveta aj v utorkovom vzájomnom meraní síl na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, tentoraz 0:3 (-19, -16, -20).

Utorkový súboj, ktorý sledovalo 6400 divákov, bol pre obe mužstvá generálkou na blížiace sa majstrovstvá Európy v Bulharsku a Taliansku (9. - 18. 10. 2015). Slováci v stredu odletia do Talianska, v meste Busto Arsizio absolvujú od piatka do nedele tri zápasy základnej D-skupiny kontinentálneho šampionátu. Ich súpermi budú postupne Srbi, Rusi a Fíni.

Medzištátne prípravne stretnutie volejbalistov v Bratislave - utorkový výsledok:

Slovensko - Poľsko 0:3 (-19, -16, -20)
- prvý dodatkový set: 19:25, druhý dodatkový set: 18:25
77 minút, Rozhodovali: Mokrý a Porvazník, 6400 divákov

Slovensko: Kohút, Paták, Zaťko, Michalovič, Ogurčák, Ondrovič, liberá Ľ. Nemec a Kubš (Končal, Kriško, M. Sopko st., Krajčovič, Chrtiansky)
Poľsko: Nowakowski, Kurek, Bieniek, Drzyzga, Kubiak, Mika, libero Zatorski (Konarski, Lomacz, Buszek, Klos)

I. set

Slovákom nevyšiel vstup do zápasu podľa ich predstáv, hostia sa ujali vedenia 6:2. Spresnenou hrou domáci volejbalisti skorigovali skóre (9:11), Poliaci však získali štyri body v sérii a opäť viedli pohodlným rozdielom - 15:9. Nasledovala vydarenejšia pasáž v podaní Slovákov, Paták smečom znížil na 15:18. Poľskí hráči však záverečnú drámu nepripustili, úvodný set uzavrel esom Nowakowski - 25:19.

II. set

Predsavzatie vstúpiť do druhej časti hry lepšie než do prvej Slováci nenaplnili a zaostávali 3:8. Michalovičov presný smeč bol len dočasnou korekciou skóre (6:9), Poliaci prakticky nechybovali a pred druhým technickým prerušením viedli 15:9. Po návrate na palubovku hostia potvrdili pozíciu dominantného družstva, vzdialili sa ešte výraznejšie (20:11) a napokon uspeli jednoznačne 25:16.

III. set

Poliaci vstúpili do tretieho setu s druhým nahrávačom Lomaczom, ktorý nahradil Drzyzgu. Slováci si mohli vychutnať pozíciu tímu vo vedení (4:2). Kriško svojím razantným zakončením nasadil Lomaczovi futbalové "jasličky" - 7:6, čoskoro však bolo skóre vyrovnané (10:10) a počas druhého technického oddychového času už boli na koni Poliaci - 16:13. Hostia si udržiavali mierny náskok až do úplného záveru tretieho setu, ten napokon získali 25:20.

Andrej Kravárik (asistent trénera SR): "Začali sme budovať nové mužstvo, s fyzicky zdatnými hráčmi, ale nie skúsenými. Samozrejme, musíme brať do úvahy, že sme hrali s majstrami sveta. Takýmito zápasmi sa však naši mladí chlapci učia. Nepotrvá dlho a prostredníctvom takýchto duelov sa nová generácia určite dostane vyššie."

Juraj Zaťko (nahrávač SR): "Poliaci ukázali svoju kvalitu; v plnej sile predviedli, prečo sú majstri sveta. Preverili nás hlavne na prihrávke, ich servis je svetová trieda, nemôžeme sa s nimi
porovnávať. V tom bol určite najväčší rozdiel. Komplexne sú lepším tímom. Dúfali sme, že aspoň jeden set získame, v pondelok sa nám to podarilo."

Emanuel Kohút (blokár SR): "Poliaci sú výkonnostne úplne inde. Je dobré, že sme pred majstrovstvami Európy mali takúto generálku, aj keď sme síce dostali cez hubu a musíme sa z toho otriasť. Myslím si však, že nám to pomohlo a dúfam, že sme si nespravili hanbu. Prekonali nás hlavne na servise, od toho sa odvíja celá hra. My sme ich nedonútili robiť chyby."

Matej Paták (smečiar SR): "Ďakujeme divákom, že nás prišli podporiť. Škoda, že sme nezískali aspoň jeden set. Na kontinentálnom šampionáte musíme ísť do každého zápasu s tým, akoby sa práve začalo play-off. Určite nechceme byť do počtu, naším cieľom je postup."