Biatlonista Gajdičiar obsadil 16. miesto na 15 km

Roman Petuškov
Preteky na 15 kilometrov v biatlone vyhral Roman Petuškov. Foto: SITA/AP

ČERVENÁ POĽANA 14. marca (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Vladimír Gajdičiar obsadil 16. miesto v kategórii sediacich biatlonistov na 15 km v rámci piatkových súťaží na zimných paralympijských hrách v Soči.

Gajdičiar, ktorý súťaží na špeciálne upravených sánkach, tzv. sit-ski, na štyroch streleckých položkách iba raz minul terč, ale v bežeckej časti výraznejšie zaostal.

Pre 46-ročného veterána je 16. miesto druhý najlepší výsledok zo štyroch vystúpení na ZPH 2014 v bežeckom a biatlonovom komplexe Laura. V úvodnom biatlone na 7,5 km bol pätnásty.

Gajdičiar je strieborný medailista v behu na lyžiach na 7,5 km zo ZPH 2002 v Salt Lake City. Športovec žijúci v Turzovke bol v minulosti prvý slovenský vozíčkar, ktorý sa zúčastnil na ZPH v behu na lyžiach v sede. O nohy prišiel pri vlakovom nešťastí, keď mal 24 rokov.

Preteky na 15 km v biatlone mužov ovládli podľa predpokladov Rusi. Nezastaviteľný Roman Petuškov získal v piatych pretekoch na ZPH 2014 piatu zlatú medailu, keď triumfoval s veľkým náskokom 2:04,9 min pred krajanom Grigorijom Muryginom. Tretí skončil ďalší ruský biatlonista Aleksandr Davidovič.

BIATLON

Preteky mužov na 15 km – sediaci: 1. Roman Petuškov 42:20,8 (0), 2. Grigorij Murygin +2:04,9 (2), 3. Aleksandr Davidovič (všetci Rus.) +2:25,4 (0),… 16. Vladimír Gajdičiar (SR) +7:15,9 (