Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hlasovali aj študenti, chcú niečo urobiť pre krajinu

Autor: SITA , 5. marca 2016 17:24
Ak chceli študenti, ktorí v Bratislave bývajú na internátoch, využiť svoje hlasovacie právo, museli si zabezpečiť voličský preukaz.
Parlamentné voľby 2016 Deviate parlamentné voľby od nežnej revolúcie v roku 1989 a siedme v histórii samostatnej Slovenskej republiky. 5. marec 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Študenti ubytovaní na vysokoškolských internátoch v bratislavskej Mlynskej doline v sobotu s voličskými preukazmi odvolili v Bratislave. Ak chceli využiť svoje hlasovacie právo, museli si v mieste svojho trvalého bydliska zabezpečiť voličský preukaz a voliť vo volebnej miestnosti, ktorú si sami zvolia.

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2016Východniarka Zoja z obce Lastomír v okrese Michalovce prvý rok v Bratislave študuje žurnalistiku a voličský preukaz si vybavila osobne. "Určite treba isť voliť, máme viac generácií a každá z nich má na politiku iný názor. Volíme preto, aby sme si vytvorili lepšiu budúcnosť," hovorí študentka a pripomína, že najskôr nechcela ísť voliť, pretože mala pocit, že nie je koho. Potom zbadala leták, na ktorom bola staršia pani, pri ktorej bolo napísané, že ona voliť pôjde a toto Zoju ovplyvnilo. "Je lepšie niečo pre krajinu urobiť, ako sedieť doma," spomenula.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016


Volieb sa zúčastnil aj študent Patrik z Prešova, ktorý si voličský preukaz vybavil poštou. V Bratislave býva na internáte v Mlynskej doline a na Univerzite Komenského (UK) študuje žurnalistiku. "Myslím si, že je dôležité ísť voliť, od toho sa budú odvíjať ďalšie roky na Slovensku. Každý by mal vyjadriť svoj názor," zhrnul študent, ktorý bol voliť vo volebnej miestnosti na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave.

V tejto miestnosti volil aj študent piateho ročníka žurnalistiky na bratislavskej UK Tomáš, ktorý má trvalý pobyt na Orave a v súčasnosti je tiež ubytovaný na internáte v Mlynskej doline. "Preukaz som si vybavil osobne na Mestskom úrade v Námestove," spomenul. Ako ďalej povedal, pre neho je ísť voliť samozrejmosť. "Ani by mi nenapadlo voľby vynechať," pokračuje s tým, že by sa mu páčilo, keby to bolo pre všetkých ľudí povinné.

ONLINE: SLEDUJTE S NAMI PARLAMENTNÉ VOĽBYV bratislavskej Petržalke dnes volil aj študent UK v Bratislave Martin z Humenného. Voličský preukaz si tiež vybavil osobne na mestskom úrade. "Nechcem byť ako väčšina Slovákov, ktorí len pred televízormi nadávajú na to, v akom stave je naša krajina. Tým, že idem voliť, aspoň čiastočne prispejem k tomu, aby sa situácia na Slovensku zmenila. Momentálne je naša krajina v zlom stave, čo potvrdzuje stav zdravotníctva a školstva," uzavrel študent žurnalistiky.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety