Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Do vlády sa nechystá Kollár ani Kotleba, parlament im stačí

Autor: SITA, 6. marca 2016 16:26
Pre Slovensko sú najhoršími alternatívami predčasné voľby a úradnícka vláda, uviedol Robert Kaliňák zo Smeru-SD.
Parlamentné voľby 2016 Predseda strany Sme rodina Boris Kollár (v strede) počas volebnej noci v centrále strany Sme rodina po ukončení volieb do Národnej rady SR v roku 2016. Bratislava, 5. marec 2016. Foto: SITA/Jakub Julény
BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) - Rovnako ako pred parlamentnými voľbami ani po nich nesúhlasí strana Most-Híd so spoluprácou so Slovenskou národnou stranou (SNS) v novozvolenej vláde. V diskusii predstaviteľov politických strán, ktoré sa do parlamentu dostali, to povedal predseda strany Most-Híd Béla Bugár pre TV Markíza. Okrem toho, že sa zmenil predseda SNS, sa podľa Bugára v strane nezmenilo nič iné.

ONLINE: VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEBPrekážkou by pre neho bolo aj to, ak by bol v jednej vláde s predsedom strany OĽaNO-NOVA Igorom Matovičom. Podľa predsedu strany SaS Richarda Sulíka je dôležité zostaviť predovšetkým reformnú vládu. Kto bude mať aký postoj a kto vo vláde nakoniec skončí, je podľa neho ešte stále otázne. V prvom rade to závisí od pokusu strany Smer-SD zostaviť vládu, pretože tá získala vo voľbách najviac hlasov. V tom, aby Bugár úplne odmietal spoluprácu s Matovičovou stranou, však vidí problém, pretože OĽaNO-NOVA nie je len o Matovičovi. "Je tam aj Dano Lipšic a jeho kolegovia, čo keby si si najprv aspoň pozrel, ako ten klub vyzerá a vynaložil aspoň snahu nájsť spoločný prienik?" adresoval Sulík otázku Bugárovi.

Podľa podpredsedu Smer-SD Roberta Kaliňáka sú pre Slovensko najhoršími alternatívami predčasné voľby a úradnícka vláda, ktorá by bola výsledkom neúspechu Roberta Fica a po ňom Richarda Sulíka zostaviť vládu. ,,Našou úlohou je, aby sme do Predsedníctva SR v Rade EÚ predstavili vládu, ktorá bude schopná v takýchto ťažkých skúškach obstáť...a vzhľadom na to, že Robert Fico oproti všetkým ostatným politikom vrátane mňa má gigantický náskok v počte preferenčných hlasov, ľudia si za premiéra vybrali jeho," povedal Kaliňák.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016


Možnosti predčasných volieb by sa rád vyhol aj Matovič, ktorý povedal, že tie by Slovensko stáli "dokopy aj s príspevkom pre politické strany a s nákladmi na voľby približne miliardu korún." Matovič však nesúhlasí s tým, že parlamentné voľby vyhral Smer-SD a Robert Fico. Smer podľa neho ideologicky tento politický súboj prehral a dokazuje to fakt, že "ak by tieto voľby Smer neprehral, tak by tu Robert Fico určite stál a obhajoval by sa tým, ako ich vyhral."

Radoslav Procházka vidí vo volebnom neúspechu strany #Sieť výhodu v tom, že práve teraz je v situácii, kedy musí venovať pozornosť najmä tomu, čo bude zvolená vláda robiť bez ohľadu na to, kto ju bude tvoriť. Podľa Procházku treba jednoznačne začať bojovať proti korupcii a vyhodením schránkových firiem z verejného priestoru a priniesť úľavy malým a stredným zamestnávateľom.

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2016"Sme politická strana s reálnou ambíciou mať tu dlhý príbeh a robiť tu dôležité veci a súčasťou toho je aj rešpekt k mojim kolegom. Môj návrh bude základné stretnutie, podanie si ruky a vypočutie si návrhu, či už príde od Richarda Sulíka, Igora Matoviča alebo od Roberta Fica," povedal Procházka. S jeho podmienkami súhlasil Sulík, ktorý boj proti korupcii a schránkovým firmám podporuje.

Jaroslav Paška z SNS v diskusii vyhlásil, že SNS je pripravená rokovať so všetkými "s malými výnimkami". Všetko však závisí od toho, s čím jednotlivé strany do rokovaní vstúpia.

"My sa netlačíme ani na jednu stranu, ani na druhú, máme svoje jasné piliere - národný, kresťanský a sociálny," odpovedal Kotleba na otázku moderátora TV Markíza, či si uvedomuje nevôľu všetkých ostatných novozvolených parlamentných strán ísť do vlády s Ľudovou stranou Naše Slovensko. ,,Naše hodnoty by tak utrpeli ťažký debakel," dodal Kotleba.

Boris Kollár sa rovnako do vlády nechystá, trvá na tom, že vládu bude podporovať z parlamentu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety