Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Do vlády sa nechystá Kollár ani Kotleba, parlament im stačí

Autor: SITA, 6. marca 2016 16:26
Pre Slovensko sú najhoršími alternatívami predčasné voľby a úradnícka vláda, uviedol Robert Kaliňák zo Smeru-SD.
Parlamentné voľby 2016 Predseda strany Sme rodina Boris Kollár (v strede) počas volebnej noci v centrále strany Sme rodina po ukončení volieb do Národnej rady SR v roku 2016. Bratislava, 5. marec 2016. Foto: SITA/Jakub Julény
BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) - Rovnako ako pred parlamentnými voľbami ani po nich nesúhlasí strana Most-Híd so spoluprácou so Slovenskou národnou stranou (SNS) v novozvolenej vláde. V diskusii predstaviteľov politických strán, ktoré sa do parlamentu dostali, to povedal predseda strany Most-Híd Béla Bugár pre TV Markíza. Okrem toho, že sa zmenil predseda SNS, sa podľa Bugára v strane nezmenilo nič iné.

ONLINE: VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEBPrekážkou by pre neho bolo aj to, ak by bol v jednej vláde s predsedom strany OĽaNO-NOVA Igorom Matovičom. Podľa predsedu strany SaS Richarda Sulíka je dôležité zostaviť predovšetkým reformnú vládu. Kto bude mať aký postoj a kto vo vláde nakoniec skončí, je podľa neho ešte stále otázne. V prvom rade to závisí od pokusu strany Smer-SD zostaviť vládu, pretože tá získala vo voľbách najviac hlasov. V tom, aby Bugár úplne odmietal spoluprácu s Matovičovou stranou, však vidí problém, pretože OĽaNO-NOVA nie je len o Matovičovi. "Je tam aj Dano Lipšic a jeho kolegovia, čo keby si si najprv aspoň pozrel, ako ten klub vyzerá a vynaložil aspoň snahu nájsť spoločný prienik?" adresoval Sulík otázku Bugárovi.

Podľa podpredsedu Smer-SD Roberta Kaliňáka sú pre Slovensko najhoršími alternatívami predčasné voľby a úradnícka vláda, ktorá by bola výsledkom neúspechu Roberta Fica a po ňom Richarda Sulíka zostaviť vládu. ,,Našou úlohou je, aby sme do Predsedníctva SR v Rade EÚ predstavili vládu, ktorá bude schopná v takýchto ťažkých skúškach obstáť...a vzhľadom na to, že Robert Fico oproti všetkým ostatným politikom vrátane mňa má gigantický náskok v počte preferenčných hlasov, ľudia si za premiéra vybrali jeho," povedal Kaliňák.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016


Možnosti predčasných volieb by sa rád vyhol aj Matovič, ktorý povedal, že tie by Slovensko stáli "dokopy aj s príspevkom pre politické strany a s nákladmi na voľby približne miliardu korún." Matovič však nesúhlasí s tým, že parlamentné voľby vyhral Smer-SD a Robert Fico. Smer podľa neho ideologicky tento politický súboj prehral a dokazuje to fakt, že "ak by tieto voľby Smer neprehral, tak by tu Robert Fico určite stál a obhajoval by sa tým, ako ich vyhral."

Radoslav Procházka vidí vo volebnom neúspechu strany #Sieť výhodu v tom, že práve teraz je v situácii, kedy musí venovať pozornosť najmä tomu, čo bude zvolená vláda robiť bez ohľadu na to, kto ju bude tvoriť. Podľa Procházku treba jednoznačne začať bojovať proti korupcii a vyhodením schránkových firiem z verejného priestoru a priniesť úľavy malým a stredným zamestnávateľom.

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2016"Sme politická strana s reálnou ambíciou mať tu dlhý príbeh a robiť tu dôležité veci a súčasťou toho je aj rešpekt k mojim kolegom. Môj návrh bude základné stretnutie, podanie si ruky a vypočutie si návrhu, či už príde od Richarda Sulíka, Igora Matoviča alebo od Roberta Fica," povedal Procházka. S jeho podmienkami súhlasil Sulík, ktorý boj proti korupcii a schránkovým firmám podporuje.

Jaroslav Paška z SNS v diskusii vyhlásil, že SNS je pripravená rokovať so všetkými "s malými výnimkami". Všetko však závisí od toho, s čím jednotlivé strany do rokovaní vstúpia.

"My sa netlačíme ani na jednu stranu, ani na druhú, máme svoje jasné piliere - národný, kresťanský a sociálny," odpovedal Kotleba na otázku moderátora TV Markíza, či si uvedomuje nevôľu všetkých ostatných novozvolených parlamentných strán ísť do vlády s Ľudovou stranou Naše Slovensko. ,,Naše hodnoty by tak utrpeli ťažký debakel," dodal Kotleba.

Boris Kollár sa rovnako do vlády nechystá, trvá na tom, že vládu bude podporovať z parlamentu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety