Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Sieť nominovala Romana Brecelyho na post ministra dopravy

Autor: SITA, 21. marca 2016 11:48, aktualizované: 21. marca 2016 13:56
Podpredsedom parlamentu by sa mal stať poslanec NR SR Andrej Hrnčiar, štátnych tajomníkov by Sieť mala mať na ministerstvách obrany, pôdohospodárstva a kultúry
Radoslav Procházka, Roman Brecely Zľava: Predseda strany #Sieť Radoslav Procházka a člen strany #Sieť Roman Brecely, ktorý bude novým ministrom dopravy počas brífingu strany #Sieť k personálnym nomináciám strany. Bratislava, 21. marec 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš
BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Strana Sieť nominovala na post ministra dopravy vedúceho pracovnej skupiny strany Romana Brecelyho. Ako ďalej povedal dnes na brífingu v Bratislave predseda strany Radoslav Procházka, predsedníctvo jeho návrh na post šéfa rezortu dopravy prijalo a schválilo ho. Podpredsedom parlamentu by sa mal stať poslanec NR SR Andrej Hrnčiar, štátnych tajomníkov by Sieť mala mať na ministerstvách obrany, pôdohospodárstva a kultúry.

PARLAMENTNÉ VOĽBYŠéf strany rozhodnutie vziať pod seba ministerstvo dopravy zdôvodnil tým, že rozvoj regiónov je jednou z kľúčových tém strany. "Je to pre nás príležitosť predviesť exekutívnu kompetenciu," poznamenal. Ako nadviazal Roman Brecely, nomináciu prijal, pretože je to "odborná a manažérska pozícia, pričom vo svojej kariére som absolvoval množstvo manažérskych postov, a tak to budem aplikovať aj na ministerstve dopravy."

Podpredsedom parlamentu by mal byť poslanec NR SR Andrej Hrnčiar, ktorý nomináciu takisto prijal. Ako Procházka nomináciu na podpredsedu národnej rady vysvetlil, "uprednostnil som Sieť pred akoukoľvek osobnou funkcionárskou ambíciou." Procházka je presvedčený, že jeho morálna aj politická povinnosť je nachádzať a presadzovať spoločný záujem všetkých.

Štátnych tajomníkov by mala strana mať na ministerstvách obrany, pôdohospodárstva a kultúry. Nominácie na tieto posty budú podľa Radoslava Procházku skôr odborné než politické. "Chceme, aby do týchto rezortov išli ľudia z pracovných skupín Siete s profilom rovnakým alebo príbuzným s portfóliom rezortu," vysvetlil šéf strany. Potrebujú však ešte zistiť, aké presné portfólio by mal daný človek mať. "Podľa toho, o akú úlohu či agendu pôjde, budeme nominovať ľudí, aby bol výkon z odborného hľadiska plnohodnotný," dodal na záver.


Odporúčame:

Smer rozhodol o ministroch a ďalších postoch

Poslanec Kotlebovej ĽSNS prišiel do parlamentu so zbraňou

Procházkova Sieť sa trhá, stranu masívne opúšťajú členovia

Most-Híd schválil vládu so Smerom, Simon zo strany odchádza

Ide im o kšetfy a moc, naložili Kotlebovci vládnemu zlepencu

Video: Veľké Procházkovo priznanie. Takto sa rodila koalícia

Šéf eurosocialistov varoval Fica pred spojenectvom so SNS

Video: Kollár sa rozohnil. Budú tu kradnúť tí istí mafiáni

Matovič naložil Sieti a Mostu-Híd, ide vám o podiel na lupe

Väčšina ľudí očakáva predčasné voľby. Máte rovnaký názor?

Prieskum: Slováci uprednostňujú koalíciu na čele so Smerom

Ak by boli voľby teraz, Sieť a Kollár by v parlamente neboliPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety