Vlhová skončila v Lienzi aj v piatok mimo pódia, Shiffrinová v slalome deklasovala konkurenciu (foto)

Petra Vlhová, Lienz, slalom
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola piatkového slalomu v rakúskom Lienzi. Lienz, 29. december 2023. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 29. decembra 15:11

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila piate miesto v piatkovom slalome Svetového pohára 2023/2024 v Lienzi. Na záver kalendárneho roka nebude spomínať v dobrom, keďže vo štvrtok bola v obrovskom slalome v Lienze „až“ siedma.

Vo štvrtok bola po úvodnom kole až na 18. priečke, v piatkovom slalome mala desiaty najlepší čas. „Nemám čo povedať. Petra nemala svoj najlepší deň a musíme to akceptovať. Aj také dni sú. Jej telo nespolupracovalo ideálne a ak na tejto úrovni niekto nie je fit, nedá sa bojovať o víťazstvo,“ povedal tréner Mauro Pini v prenose RTVS Šport.

Shiffrinová deklasovala súperky

Suverénnou víťazkou piatkového slalomu sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá už po prvej jazde mala pred krajankou Paulou Moltzanovou na druhej priečke náskok 1,14 sekundy.

Mikaela Shiffrinová, slalom, Lienz
Víťazka piatkového slalomu v rakúskom Lienzi, Mikaela Shiffrinová. Lienz, 29. december 2023. Foto: SITA/AP.

V druhom kole bola Shiffrinová opäť dominantná a napokon triumfovala s priepastným rozdielom – Nemke Lene Dürrovej na druhej priečke „nadelila“ v súčte 2,34 sekundy.

Tretia skončila Švajčiarka Michelle Gisinová so stratou 2,45 sekundy na víťazku. Vlhová za víťazkou zaostala o 3,24 sekundy a v Lienzi vyrovnala svoj najhorší slalomový výsledok z tohto strediska, v decembri 2017 tam bola tiež piata.

Vlhová má na konte 572 bodov

Shiffrinová dosiahla už 93. triumf v pretekoch SP a v tomto smere je rekordérka. V oboch kolách dosiahla najlepší čas. „Dnešok bol výnimočný, cítila som sa na lyžiach dobre a som veľmi šťastná. Boli to dve úplne rozdielne kolá, s trénermi sme si prešli kľúčové časti trate a šla som na to,“ povedala víťazka do mikrofónu organizátorov.

Petra Vlhová, slalom, Lienz

V hodnotené disciplína má Shiffrinová na čele 430 bodov a druhá Vlhová o 105 menej. Tretia s 270 bodmi je Dürrová. V celkovom poradí Svetového pohára má Shiffrinová na konte 900 bodov, čo je o 263 viac ako Talianka Federica Brignoneová, Vlhová je tretia s 572 bodmi.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024

• Lienz – slalom

1. kolo: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 52,81 s., 2. Paula Moltzanová (USA) +1,14 s., 3. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +1,32, 4. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,39, 5. Lena Dürrová (Nem.) +1,66, 6. Katharina Liensbergerová (Rak.) +2,20, 7. Sara Hectorová (Švéd.) +2,21, 8. Katharina Truppeová (Rak.) +2,35, 9. Nicole Goodová (Švaj.) +2,38, 10. PETRA VLHOVÁ (SR) +2,41

• Petra Vlhová mala štartové číslo 3
  • 1. kolo z elitnej 30-ky nedokončili: Hanna Aronssoová Elfmanová (Švéd.), Mina Fürst Holtmannová (Nór.), Zrinka Ljutičová (Chorv.), Emma Aicherová (Nem.)

2. kolo (celkové poradie): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:48,75 min., 2. Lena Dürrová (Nem.) +2,34, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +2,45, 4. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +2,94, 5. PETRA VLHOVÁ (SR) +3,24, 6. Katharina Huberová (Rak.) +3,31, 7. Katharina Gallhuberová (Rak.) +3,43, 8. Katharina Liensbergerová (Rak.) +3,46, 9. Nicole Goodová (Švaj.) +3,47, 10. Katharina Truppeová (Rak.) +3,49

• 2. kolo nedokončili: Marta Rossettiová (Tal.), Paula Moltzanová (USA)