Prešov ako líder SEHA League hladko vyhral na pôde Vojputu

Rado Antl
Rado Antl Foto: SITA/Viktor Zamborský

SUBOTICA 14. novembra (WebNoviny.sk) – Žiadne problémy nemali hádzanári Tatrana Prešov v sobotňajšom stretnutí 5. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/Gazprom League“, keď v predohrávanom stretnutí 11. kola vyhrali na palubovke srbského nováčika RK Spartak Vojput 39:29 (20:9). Len niečo vyše desať minút si v úvodnom dejstve mohli domáci povedať, že držali krok s favoritom.

V 12. min Lojaničič znížil na 4:6, ale potom nasledovala päťgólová prešovská šnúra a v ďalšom priebehu I. polčasu natiahli Šarišania svoj náskok na 11 gólov. Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale hostia si poľahky udržiavali výrazné vedenie, ktoré narástlo až na 13 gólov. Hráči Vojputu v úplnom závere troma presnými strelami skorigovali svoju aj tak dvojcifernú prehru. Pri streleckej chuti bol tradične krídelník Radoslav Antl, ktorý skóroval dvanásťkrát. Tentoraz sa ku kanonierovi Tatrana pridal aj desaťgólový Alexej Peskov.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po deviatich vystúpeniach za 8 víťazstiev a 1 prehru na svojom konte 24 bodov, vďaka ktorým naďalej kraľujú v tabuľke. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v pondelok 23. novembra od 16.00 h na palubovke ambiciózneho bieloruského šampióna HC Meškov Brest, ktorý je jeho súperom aj v Lige majstrov.

SEHA Gazprom League 2015/2016 – predohrávka 11. kola:
RK Spartak Vojput (Srb.) – Tatran Prešov (SR) 29:39 (9:20)

Najviac gólov: Lojaničič 8, Rakocija 5, Djekič 4, Perovič 4/3 – Antl 12/7, Peskov 10, Číp 6

Pok. hody: 4/3 – 8/8, vylúčení: 7 – 7, ČK: Kosovič za 3 vylúčenia – Petro za 3 vylúčena, rozhodovali: Nikolov a Gj. Načevski (obaja Maced.)