Prešov neuspel v SEHA League na pôde Metalurgu Skopje

Tatran Prešov

SKOPJE 18. septembra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov nepridali v 6. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ svoje druhé víťazstvo. V nedeľňajšej dohrávke 2. kola prehrali na pôde macedónskeho RK Metalurg Skopje 21:27 (9:14).

Rábek síce otvoril gólový účet stretnutia, ale domáci otočili na 4:1 a Taleski v 18. min upravil už na 10:3. Prešovčania potom síce stiahli na 9:12, ale do polčasovej prestávky ešte dvakrát inkasovali. Najvýraznejší rozdiel v prospech Metalurgu bol v 40. min (20:12). Rábek v 47. min skorigoval na 18:21, ale obrat sa nekonal, keďže hráči Skopje vzápätí odskočili na 25:19. Najlepším strelcom Šarišanov bol opäť krídelník Jakub Hrstka, autor 7 presných zásahov.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po troch vystúpeniach bilanciu 1 víťazstvo – 2 prehry a na konte 3 body. V tabuľke klesli na predposlednú 9. priečku, kým Metalurg po prvom bodovom úspechu v sezóne poskočil na 7. pozíciu. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie opäť predstaví v Skopje, v utorok 20. septembra v 3. kole nastúpi proti aktuálnemu lídrovi poradia RK Vardar.

SEHA Gazprom League 2016/2017 – dohrávka 2. kola:
RK Metalurg Skopje (Maced.) – Tatran Prešov (SR) 27:21 (14:9)

Najviac gólov: Taleski 7, Obradovič 5, Kosteski 1 – Hrstka 7/3, Rábek 5, Číp 4

Pok. hody: 1/1 – 3/3, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: A. Konjičanin a D. Konjičanin (obaja Bosna a Herceg.)