Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Reakcia Andreja Kisku na dnešné otázky z denníka Pravda

Autor: WBN/PR, 14. februára 2014 17:13
andrej kiska Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 14. februára (WBN/PR) - Prezidentský kandidát Andrej Kiska dnes dostal z vládneho denníka Pravda (z e-mailovej adresy BToma@perex.sk) otázky, ktorých formulácie považujeme za natoľko predpojaté, že sme sa ich rozhodli zverejniť v plnom znení:

"1. Do roku 2012 pan Adrej Kiska posobil v dozornej rade spolocnosti Consumer Finance holding. SOI za posledných päť rokov udelila 19 sankcií spoločnosti Consumer Finance holding (Quatro, Tatrakredit, Q Car. Q broker, Slovenská požičovňa, Slovenské kreditné karty), pričom tejto spoločnosti len v roku 2012 udelila pokuty vo výške 40 500 eur. Išlo o také nedostatky, ako ukladanie povinností bez právneho dôvodu, upieranie práva spotrebiteľa, uvádzanie nepravdivých, nedoložených, neúplných údajov či nekalé obchodné praktiky. Ako pan Kisku vnima ze spolocnosti, ktore patrilo pod holding s panom Kiskom v dozornej rade, zavadzali ludi? Je v sulade s etikou, ze v takejto situacii teraz pan Kiska kandiduje za prezindenta? Je v poriadku ze v tejto spolocnosti, pri ktorej SOI nasla taketo nedostatky, posobi nadalej brat prezidentskeho kandidata?

2. Do roku 2005 bol pan Kiska aj v predstavenstve spolocnosti ako Quatro, ktore boli predane VÚB. je pravda ze suma za predaj spolocnosti dosiahla v precpote vyse 50 mil. eur? Kolko z danej sumy si pan Kiska nechal a kolko vlozil do Dobreho Anjela? Ako pan Kiska vnima nepomer medzi tym kolko na prispevkoch doteraz do Dobreho Anjela vlozil pan Kiska a bezni ludia? Za poslednych 7 rokov prispevky vraj presiahli 17 mil. eur - je to pravda?

3. Pan Kiska bol aj pri zalozeni Slovenskej pozicovne, co je nebankovy subjekt, ktory na trhu konkuroval napriklad Drukosu. Slovenska pozicovna davala v manazmanete s panom Kiskom uvery pri urokoch asi 25 % rocne, co bol asi trojnasobok oproti bankam. Nepovazujete takyto sposob zbohatnutia za prilis tenky lad, na ktorom by prezidentsky kandidat stat nemal?

4. Pan Kiska tvrdi, ze v prípade svojho zvolenia sa vzdá prezidentského platu v prospech chudobnych. Ako ma bezny clovek takuto informaciu vnimat v kontexte z toho, ze pan Kiska zbohatol aj na exekúciach za Quatro, Triangel, ci Slovenskú požičovňu? Ako sa pan Kiska staval k tomu, ked v ramci jeho podnikatelskych aktivit dochadzalo k exekuciam majetku beznych ludi?"

Formulácie otázok, ktoré zaslal denník Pravda, považujeme za čitateľnú súčasť antikampane, ktorú doteraz realizovali falošné fesjbukové profily a do ktorej sa už zapojili aj niektorí poslanci vládnej strany v parlamente počas poslednej schôdze NR SR.

Z obavy pred možnou manipuláciou k vecnej stránke otázok uvádzame toto:

1. V dozornej rade CFH A. Kiska pôsobil po predaji firiem a vzdaní sa všetkých manažérskych právomocí ako zvolený zástupca zamestnancov reprezentujúci ich záujmy. Bez akýchkoľvek výkonných manažérskych právomocí.

2. Z predaja firiem VÚB získal A. Kiska podiel - po zaplatení záväzkov a daní - vo výške v prepočte cez 10 mil. EUR. Jednu desatinu - 1 milión EUR - z tejto sumy venoval na rozbeh Dobrého Anjela. Tieto peniaze slúžili na financovanie charity tak, aby všetky dary od ľudí Dobrý Anjel do posledného centu (vtedy koruny) rozdelil medzi prijímateľov

3. Akékoľvek spájanie spoločností Drukos a Slovenská požičovňa je buď hlbokou neznalosťou finančného trhu alebo účelovou lžou. Pri porovnateľných produktoch majú finančné inštitúcie dodnes aj vyššie úroky.

4. A. Kiska "nezbohatol" na exekúciách, ako sa snaží podsunúť denník Pravda, ale na predaji spoločností talianskej bankovej skupine VÚB Intesa.

Volebný štáb Andreja Kisku.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety