Sagan v Bratislave rozdával podpisy a prezradil ďalšie plány

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan (v strede) pred tlačovou besedou v rámci stretnutia s fanúšikmi na Magio pláži na Tyršovom nábreží v Bratislave. Bratislava, 6. august 2015. Foto: SITA/Igor Kollárovics

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) – Peter Sagan má v pláne absolvovať cyklistické preteky Vuelta a Espaňa a dobre sa tam pripraviť na septembrové majstrovstvá sveta v americkom Richmonde.

Šancu zabojovať o prvé miesto nepremrhá

Vuelta je poslednou z troch súčastí tzv. Grand Tours a štvornásobný držiteľ zeleného trička z Tour de France by mal figurovať v zostave Tinkoff-Saxo pre tieto preteky, ktoré sa začnú 22. augusta.

„Vuelta by mohla byť vhodná šanca pripraviť sa dobre na majstrovstvá sveta. Nemám zatiaľ stanovené konkrétne ciele na Vueltu, chcel by som sa tam najmä opäť zapracovať do pretekárskeho rytmu. Samozrejme, ak by bola šanca bojovať o prvé miesto v etape, nepremrhám ju,“ uviedol Sagan na štvrtkovom stretnutí s novinármi v Bratislave.

Obrazom: Sagan v Bratislave rozdával podpisy a prezradil ďalšie plány

Peter Sagan po úspešnej Tour de France absolvoval sériu exhibičných pretekov v Belgicku a potom si tri dni oddýchol pri mori s priateľkou. Vo štvrtok absolvoval na brehu Dunaja v Bratislave stretnutie s fanúšikmi a médiami, ktoré pripravili jeho reklamní partneri. Jeho súčasťou boli mnohé sprievodné akcie vrátane autogramiády a koncertu Saganovej obľúbenej skupiny Replay Band. Akcia na Magio Pláži na Tyršovom nábreží potrvá až do popoludňajších hodín.

Sagan je fanúšikom vďačný

„Ďakujem za podporu svojim partnerom, fanúšikom, aj za umožnenie stretnúť sa s nimi teraz v Bratislave. Na nedávnej Tour de France som si pripadal ako na majstrovstvách Slovenska. Každým dňom pribúdalo pri trati viac a viac slovenských vlajok, čo bolo super. Dokonca som videl aj ľudí z cudziny, ako mi mávali slovenskými vlajkami. Aj im všetkým sa chcem poďakovať,“ povedal Sagan.

Obrazom: Najkrajšie momenty Petra Sagana na Tour de France

Sagan na Tour de France 2015 štvrtýkrát v sérii získal zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže a bol jedným z najaktívnejších cyklistov v pelotóne. O tom svedčia viaceré etapy, ktoré strávil v úniku. Až v piatich etapách finišoval na druhom mieste.

V najlepšej desiatke skončil desaťkrát. Celkovo sa jeden z najväčších cyklistických univerzálov súčasnosti pri štyroch štartoch na „Starej dáme“ dostal 45-krát do Top 10. Zatiaľ naposledy sa tešil z etapového triumfu 5. júla 2013 na trase z Montpellieru do Albi.