Skvelá Schmiedlová postúpila do svojho prvého semifinále

Anna Karolína Schmiedlová v treťom kole Roland Garros proti Garbine Mu
Anna Karolína Schmiedlová počas zápasu tretieho kola Roland Garros proti Španielke Garbine Muguruzovej-Blancovej. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 20. februára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová postúpila po prvý raz v kariére do semifinále dvojhry na hlavnom ženskom okruhu WTA.

V piatkovom štvrťfinálovom súboji na turnaji WTA série International na antuke v brazílskom Riu de Janeiru si 20-ročná slovenská fedcupová reprezentantka nasadená ako šiesta poradila s kvalifikantkou z Paraguaja Verónicou Cepedeovou-Roygovou za 68 minút 6:3, 6:1. Súperkou Schmiedlovej v sobotňajšom semifinále bude turnajová dvojka, Irina-Camelia Begová z Rumunska.

Zverenkyňa Milana Martinca Schmiedlová (75. v rebríčku WTA) v dejisku budúcoročných olympijských hier zatiaľ valcuje jednu súperku za druhou. Na ceste do semifinále nepustila ani set a dokonca dvakrát uštedrila protihráčkam nepopulárneho „kanára“. Ani v piatok nebola od toho ďaleko, ale Paraguajčanka sa „zachránila“ v druhom sete za stavu 0:5. Schmiedlová už má v Brazílii istotu nezdanenej prémie 11 500 USD a 110 bodov do rebríčka.

Staršia zo sestier Schmiedlových prehrávala v úvode prvého setu 0:2, ale potom sériou piatich víťazných hier otočila na 5:2. Svoje podanie na triumf v úvodnom dejstve nezvládla, ale vzápätí čistou hrou nedala súperke z druhej stovky rebríčka (168.) nádej na pokračovanie – 6:3. A táto veta platila aj pre druhý set, ale od začiatku. Schmiedlová sa po potvrdenom brejku ujala vedenia 3:0 a ani potom nepoľavila. Jediný gem dovolila uhrať 23-ročnej Paraguajčanke za stavu 5:0.

Dvojhra – štvrťfinále:

Karolína Schmiedlová (SR-6) – Verónica Cepedeová-Roygová (Par.) 6:3, 6:1 za 68 minút