Slovan dal Admiralu 'štvorku', Lisov obral Janusa o shutout

Slovan dal Admiralu štvorku, Lisov obral Janusa o shutout
Obranca Admiralu Vladivostok Fiodor Beľakov v súboji s útočníkom Slovana Bratislava Tomášom Surovým pred brankárom Ivanom Nalimovom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 2. november 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava sa prvýkrát od 1. októbra tešili v Kontinentálnej hokejovej lige z víťazstva v domácej Slovnaft Arene, keď zdolali Admiral Vladivostok slovenského trénera Dušana Gregora 4:1. Najlepšími hráčmi stretnutia boli obrancovia Denis Kuzmin a Ivan Baranka.

Ostatné výsledky nedeľňajších zápasov KHL nájdete

——> V TOMTO ČLÁNKU.

V zostave „belasých“ nenastali oproti piatkovému duelu s Amurom Chabarovsk žiadne zmeny. V bránke bol opäť Jaroslav Janus a trénerovi Petrovi Martikainenovi stále chýbali zranení hráči – Ladislav Nagy, Tomáš Starosta i Matt Murley.

Obrazom: Bratislavčania porazili Admiral Vladivostok 4:1

Bratislavčania podali po tohtotýždňových prehrách s hráčmi Novosibirska (2:3) a Chabarovska (1:3) zlepšený výkon a základ víťazstva položili tromi gólmi v prvej tretine. V ďalšom priebehu mali duel pod kontrolou a súperovi toho veľa nedovolili.

Obrazom: Slovan prehral s Amurom, „zarezali“ ho Slováci

Slovan má po nedeľňajšom zápase na svojom konte z 23 stretnutí 32 bodov a v tabuľke Západnej konferencie je na 8. mieste s jednobodovým mankom na Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislavčanom sa prekvapujúco viac darí u súperov ako doma. Kým v Slovnaft Arene v jedenástich stretnutiach získal dvanásť bodov, z dvanástich duelov vonku ich majú až dvadsať.

Obrazom: „Belasí“ podľahli Sibiru a prišli o kanoniera Nagya

„Belasých“ teraz čakajú dva zápasy na ľadoch súperov, najskôr sa predstavia v stredu 5. novembra v Novosibirsku a potom o dva dni neskôr v Astane. Na domácom ľade sa opäť predstavia 12. novembra, kedy privítajú tretíkrát v sezóne hokejistov Medveščaku Záhreb.

VÝSLEDOK:
HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

08:46 – 1:0 R. Tičar (M. Sersen, Ž. Jeglič)

12:43 – 2:0 M. Sersen (I. Baranka, T. Netík) – presilová hra

19:36 – 3:0 I. Baranka (T. Netík) – presilová hra

27:10 – 4:0 T. Surový (L. Hudáček)

51:45 – 4:1 N. Lisov (E. Lisin, I. Zubov)

Vylúčenia:

03:11 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

03:11 Konstantin Sokolov (Admiral) – 2 min. (seknutie)

11:06 Jan Kolář (Admiral) – 2 min. (hákovanie)

14:49 Tomáš Netík (Slovan) – 2 min. (držanie hokejky)

19:26 Konstantin Makarov (Admiral) – 2 min. (podrazenie)

23:28 Viačeslav Ušenin (Admiral) – 2 min. (hákovanie)

23:51 Michal Vondrka (Slovan) – 2 min. (držanie hokejky)

30:41 Kurtis Foster (Slovan) – 2 min. (krosček)

34:24 Fiodor Beľakov (Admiral) – 2 min. (nedovolené bránenie)

44:07 Felix Schütz (Admiral) – 2 min. (podrazenie)

49:35 Enver Lisin (Admiral) – 2 min. (seknutie)

57:24 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (vyhodenie puku)

strely na bránu: 33:24, vylúčenia: 5:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bondarov, Karabanov – Kučava, Novikov, 8902 divákov

Slovan: Janus – Foster, Sigalet, Sersen, Baranka, Štajnoch, V. Mihálik – L. Hudáček, Surový, Bartovič – Netík, V. Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, T. Rachůnek – A. Šťastný, Bližňák, Lunter

Admiral: Proskuriakov (21. Nalimov) – Kuzmin, Osipov, Lisov, J. Kolář, Zemčionok, Volodin, od 25. Beľakov – Sigariov, Zubov, Bergfors – K. Makarov, Lisin, Ugarov – Podšenďalov, Viačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin – K. Sokolov, F. Schütz, A. Kuznecov

I. tretina

Slovan po dvoch domácich prehrách začal aktívnejšie, dobrú príležitosť na otvorenie skóre spálil Nedorost. Vladivostok sa snažil znepríjemňovať domácu rozohrávku už v strednom pásme. V 9. min dostal Tičar ideálnu prihrávku do jazdy a napálil to švihom ponad Proskuriakovovu lapačku do siete – 1:0.

V 13. min sa pri presilovke dostala zblokovaná strela Baranku k Sersenovi, ktorý mieril z ľavého kruhu prakticky do rovnakého miesta ako predtým Tičar – 2:0. Hostia hrýzli v početnej výhode, Janus zlikvidoval tutovku Bergforsa.

V závere prvej časti hry pri ďalšej presilovke neudržal Proskuriakov strelu Baranku a puk sa dokĺzal tretíkrát za bránkovu čiaru – 3:0.

II. tretina

V 28. min najskôr aj so šťastím zachránil Janus pri strele Volodina a z protiútoku sa štvrtýkrát tešili domáci hráči. Akciu Hudáčka zakončil Tomáš Surový do prázdnej bránky, v ktorej už stál Ivan Nalimov – 4:0. Slovan mal hru pod kontrolou a jeho hráči si utvárali aj ďalšie šance na skórovanie.

III. tretina

V tretej časti hry potvrdili domáci tri body. Slovanisti nepúšťali hráčov Admiralu pred Janusa a dlho držali puk na svojich hokejkách.

Východoruský celok už nemal silu a ani vôľu urobiť niečo so zápasom. V 52. min však po skončení domácej presilovky zakončil rýchlu akciu za Janusov chrbát Lisov a hostia ožili – 4:1.

Hra mala až do záveru spád, jazdilo sa z jednej strany na druhú, slovanisti si však už víťazstvo nenechali vziať.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Doma sme v poslednom čase odohrali niekoľko nevydarených zápasov, najmä posledný bol skutočne zlý. Veľmi sme po súboji s Amurom nespali, snažili sme sa mužstvo čo najlepšie pripraviť na dnešok, absolvovali sme mítingy. Doma musíme vyhrávať, aby bola dobrá atmosféra v klube, medzi fanúšikmi, v meste. Viem, o čom hovorím. Ďakujem divákom, že nás dnes opäť podporili. Dnes sme odohrali dobre dve tretiny, som s nimi spokojný, nielen preto, že sme skórovali. Dodržiavali sme v nich systém. V tretej časti hry sme sa niekedy snažili robiť niečo iné a umožnili sme Admiralu niekoľko šancí. Vladivostok je dobrý tím a zápas nemusel byť rozhodnutý. Toto víťazstvo potreboval klub i naši fanúšikovia. Musíme pracovať ďalej na viacerých veciach.“

Dušan Gregor (tréner Vladivostoka): „Slovan vyhral zaslúžene. Napriek nášmu veľmi náročnému programu, ktorý sme absolvovali, nie som spokojný najmä s prvou tretinou, keď nám chýbal pohyb. Prehrali sme duel prvou tretinou. Potom sme za stavu 3:0, keď puk tancoval po domácej bránkovej čiare, z protiútoku dostali gól. Ak by sme my skórovali, zápas mohol ešte vyzerať inak. Pochváliť musím mužstvo za dve tretiny, nezložilo hlavu a odohralo ich dôstojne.“

Ivan Baranka (obranca Slovana): „Dnes sme hrali dobre. V prvom domácom stretnutí s Novosibirskom to ešte ako-tak išlo, ale s Chabarovskom to bol z našej strany strašný výkon. Vedeli sme preto, že dnes musíme potešiť fanúšikov. Nebrali sme nič iné ako víťazstvo. Sme spokojní s tromi bodmi i herným prejavom.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Nesmieme sa uspokojiť s touto výhrou, stále sa nájdu v našej hre chyby. Musíme sa ďalej zlepšovať a odstraňovať nedostatky. Za stavu 3:0 sme vedeli, že nie je nič hotové a súper bude nepríjemný. Do tretej tretiny sme potom išli so štvorgólovým náskokom a hovorili sme si, že nemôžeme urobiť chyby, aby sme súpera nedostali do šancí. Dali nám jeden gól, ale, našťastie, nemali dostatok času, aby sa zápas ešte zdramatizoval.“

Viac k osobe Ivan BarankaJaroslav JanusLadislav NagyMartin ŠtajnochMichal VondrkaTomáš NetíkTomáš StarostaTomáš Surový