Slovenská hokejová dvadsiatka ovládla turnaj v Poprade

Hokej
Zľava: Jakub Sukeľ zo Slovenska a Alain Bircher zo Švajčiarska počas zápasu na Turnaji štyroch krajín. Poprad, 6. november 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 7. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nestratila na domácom Turnaji štyroch krajín v Poprade ani bod, keď v sobotu zdolala rovesníkov z Nórska presvedčivo 5:2.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša už pred týmto súbojom mali „vo vrecku“ celkové prvenstvo na podujatí. Mladí Slováci viedli v tomto stretnutí už 4:0, súper neskôr korigoval na 1:4 aj 2:5.

Pre tím SR „20“ to bol posledný turnaj pred svetovým šampionátom, ktorý sa na prelome rokov 2015 a 2016 uskutoční vo fínskych Helsinkách.

Výsledky sobotňajších duelov na hokejovom Turnaji štyroch krajín výberov do 20 rokov v Poprade:
Švajčiarsko – Nemecko 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 37. Holdener – 21. Drews, rozhodujúci sam. nájazd: Kammerer

Slovensko – Nórsko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 18. Ondruš (Sukeľ, Milý), 27. L. Romančík (Milý), 37. Jaroš (Holešinský, Huňa), 42. M. Surový (Ivanič), 58. Sukeľ (Milý, Moravčík) – 42. Henriksen, 60. Nystuen

Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Stano – Šefčík, Výleta, 628 divákov

Zostava SR „20“: Šinkovič – Jaroš, A. Sloboda, L. Romančík, Koch, Ivanič, Moravčík, Košecký, Meliško – Briestenský, M. Surový, Hrušík – Huňa, Holešinský, Matej Paločko – Milý, Ondruš, Sukeľ – Tatár, D. Novák, Galis

Hlas (zdroj: oficiálny web SZĽH):

Ernest Bokroš (tréner SR „20“): „Dnes sme opäť narazili na húževnatého súpera s výraznými fyzickými dispozíciami. Pomohlo nám, že sme sa dostali rýchlo do vedenia. Z našej strany bola najlepšia druhá tretina, keď sme sa presadili aj v presilovke a súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili. Ešte pred treťou tretinou sme hráčov nabádali, aby Nórov nepodcenili. Našťastie sme hneď dali štvrtý gól a zvyšok zápasu sme už mali pohodlne pod kontrolou. Náš výkon bol podobný ako v predošlých zápasoch, len dnes sme to mali jednoduchšie, nakoľko sme po celý čas viedli.“

1. Slovensko 3 3 0 0 0 10:5 9 – víťaz turnaja

2. Nemecko 3 1 1 0 1 7:6 5

3. Švajčiarsko 3 0 1 1 1 5:6 3

4. Nórsko 3 0 0 1 2 6:11 1