Slovenské basketbalistky podľahli v súboji so Španielkami

Kupčíková, basketbalistky

LILLE 20. júna (WEBNOVINY) – Basketbalistky Slovenska prehrali s favorizovanými Španielkami vysoko 44:80 (22:44) vo štvrtkovom stretnutí v nadstavbovej E-skupine na 34. majstrovstvách Európy vo Francúzsku (15. – 30. júna) v meste Lille.

Zverenky Ivana Vojtka ťahali s jedným z ašpirantov na celkové prvenstvo od úvodu až do konca stretnutia za kratší koniec.

Slovenky nastúpia najbližšie v sobotu 22. júna o 14.00 h proti Taliankam. Ak nechcú stratiť teoretickú šancu na postup do štvrťfinále, musia zvíťaziť v tomto súboji.

ME vo Francúzsku 2013 – štvrtok:

Nadstavbová E-skupina (Lille):

Slovensko – Španielsko 44:80 (9:22, 13:22, 10:16, 12:20)

Zostavy a body:

Slovensko: Tetemondová 8, Jurčenková 7, Sujová a Vyňuchalová po 6, Kupčíková 0 (Lukačovičová 11, Kmeťová 4, Krč-Turbová 2, D. Baburová, Brezániová, Fabianová a Kubatová po 0)

Španielsko: Lyttleová 18, Xargayová 11, Palauová 6, Limová a Torrensová po 5 (Valdemorová 9, Gilová 8, Nichollsová a Domínguezová po 7, Aguilarová 3, Casasová 1, Ouviňová 0)

TH: 8/8 – 9/4, fauly: 16 – 13, trojky: 2 – 6, 1000 divákov

Zverenky Ivana Vojtka v úvodnej štvrtine inkasovali z rúk takmer neomylnej pivotky Sancho Lyttleovej až desať bodov, kým samy ich nastrieľali dovedna o jeden menej. Kombinačne vyspelé Španielky si v závere prvej časti hry utvorili 13-bodový náskok (22:9), pričom mnohé akcie zakončovali po vyšachovaní slovenskej obrany úplne osamotené pod košom. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej desaťminútovke, iba náskok tímu z Pyrenejského polostrova narástol v 19. min až na 25 bodov 44:19. Hráčky Slovenska premenili v prvej polovici zápasu iba 7 z 33 pokusov z hry a stratili až 12 lôpt.

Španielky aj po obrátke s prehľadom kontrolovali svoj kráľovský náskok. Slovenky hrozili v útoku iba sporadicky, nezmohli sa na nijaký súvislejší tlak. Trojka Domínguezovej 46 s pred koncom tretej štvrtiny znamenala pre „hostky“ 28-bodové vedenie 60:32, ktoré v záverečnej časti hry ešte prikrášlili.

Ivan Vojtko (tréner SR): „Bolo to naše najhoršie vystúpenie na šampionáte. Po prvý raz sme hrali zle v obrane aj útoku. Sme veľmi sklamaní z tohto výkonu.“

Romana Vyňuchalová (pivotka SR): „Nezačali sme zle, ale mali sme veľmi nízku úspešnosť streľby, s ktorou sa na takejto úrovni nedá pomýšľať na víťazstvo. V druhom polčase sme boli frustrované a nepodarilo sa nám vzdorovať súperovi, ktorý bol jasne lepší. Už sa sústredíme na duel s Talianskom, ten bude pre nás najdôležitejší.“