Slovenské futbalistky prehrali s KĽDR 1:3

Lopta

SENEC 29. mája (WEBNOVINY) – Slovenská futbalová reprezentácia žien prehrala v utorňajšom prípravnom stretnutí v Senci s výberom KĽDR 1:3. Ázijský tím aj na Slovensku potvrdil príslušnosť k svetovej špičke.

Hráčky KĽDR sa v Európe pripravujú na olympijské hry v Londýne.

Jedinou úspešnou strelkyňou na slovenskej strane bola stredopoliarka Sparty Praha Lucia Ondrušová, ktorá sa presadila v úvode druhého polčasu. Pre zverenky trénera Zsolta Pakuszu bol duel s KĽDR i nedeľňajší so Slovinskom, ktorý vyhrali 2:1, generálkou na blížiaci sa domáci súboj s Ukrajinou (20. 6.) v rámci 5. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2013 do Švédska.

Čakali sme, že KĽDR bude mať prevahu a bude lepším tímom. V prvom polčase sme nehrali dobre, ale mohli sme pokojne aj vyhrávať, keď sme si vypracovali dve veľké šance. Napokon sme v závere prvého dejstva inkasovali, po prestávke sme rýchlo vyrovnali. Dlho sme odolávali, bojovali, dievčatá sa snažili, ale v závere im už dochádzali sily. Výkon z našej strany však mohol byť aj lepší,“ povedal pre agentúru SITA tréner Zsolt Pakusza.