Slovenské hokejistky vyhrali na MS nad Lotyšskom

Hokejistky, reprezentácia, slovensko

STAVANGER 10. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia žien uspela vo svojom treťom vystúpení na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v nórskom Stavangeri, keď v stredu popoludní zvíťazila nad výberom Lotyšska 4:2 a v priebežnej tabuľke figuruje na prvom mieste.

Slovenky si v prvých dvoch tretinách vypracovali dvojgólový náskok po presných zásahoch Lenky Srokovej a Martiny Veličkovej. V záverečnej časti hry sa obidve družstvá strelecky presadili dvakrát. Víťazstvo Sloveniek spečatila strelou do opustenej lotyšskej bránky pri záverečnej power-play Jana Kapustová.

Slovenské hokejistky čaká v piatok 12. apríla o 16.00 h súboj s Japonskom.

Slovensko – Lotyšsko 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 9. Sroková, 35. Veličková (Čulíková), 44. Gapová (Džurňáková), 60. Kapustová – 43. Míljonová, 60. Dekmeijerová-Trigubovová (Koková)

Vylúčené: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Laurlová (Fín.) – Hansenová, Nygardová (obe Nór.)

Slovensko: Tomčíková – Kežmarská, Kapustová, Lalíková, Matejová, Ihnaťová, Brémová, Čurmová, Žitňanská – Miháliková, Sroková, Pravlíková – Herichová, Džurňáková, Gapová – Lučová, Veličková, Čulíková – Ráková, Fortunová, Mikesková

Lotyšsko: Tetinová – Dekmeijerová-Trigubovová, Ozmenová, Kublinová, Apsitová, Vasilevská, Liepinová, Karklinová, Zviedrová – Koková, Bičevská, Petersonová – Gecová-Miljonová, Agarová, Miljonová – Lagždinová, Hartmanová, Trezinová – Kruminová, Vojtkevičová, Apsová

Hlas:

Andrej Schöber (asistent trénera SR, zdroj: HockeySlovakia.sk): „Mali sme počas celého stretnutia vysokú početnosť streľby, ale dievčatá nedokážu byť efektívne. Dnes sme nedokázali skórovať v dlhej presilovke o dve hráčky. Po dvoch tretinách sme viedli 2:0, pred treťou dvadsaťminútovkou sme sa snažili dievčatá upokojiť. Po jednej z chybičiek sme však inkasovali kontaktný gól. Našťastie vzápätí sme skórovali. Lotyšky po dvoch prehrách v predchádzajúcich zápasoch hrali v závere vabank, odvolali v poslednej minúte brankárku a strelili druhý gól. V závere to boli nervy, ale Kapustová do prázdnej bránky spečatila naše zaslúžené víťazstvo.“

Dánsko – Rakúsko 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Nórsko – Japonsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

1. Japonsko 3 2 0 1 0 7:2 7

2. Slovensko 3 2 0 0 1 8:5 6

3. Nórsko 3 1 1 0 1 11:8 5

4. Dánsko 3 1 1 0 1 6:6 5

5. Rakúsko 3 1 0 1 1 8:9 4

6. Lotyšsko 3 0 0 0 3 6:16 0