Slovenskí vodní pólisti prehrali vo Svetovej lige s Grékmi

Juraj Zaťovič
Juraj Zaťovič (vpravo) strelil v utorňajšom zápase jeden gól. Foto: SITA/Ivan Fleischer

NOVÁKY 9. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská vodnopólová reprezentácia mužov neuspela ani v druhom vystúpení v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy 2014/2015, keď v Novákoch prehrala s výberom Grécka 10:16.

Slovenskí zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera Serrahimu a jeho asistenta Róberta Kaida najmä v druhej štvrtine zaostávali za súperom a táto časť duelu rozhodla o ich neúspechu.

Slováci nezačali najlepšie a v závere 2. min prehrávali už 0:3, no šnúrou štyroch gólov sa im podarilo otočiť do 6. min na 4:3. Grécky protivník však zareagoval najlepšie ako mohol a v polovici duelu viedol 8:4. Slovákom v úvodných dvoch štvrtinách nepomohli ani výborné zákroky brankára Kozméra. V 20. min však už bolo 7:9, ale ďalšia štvorgólová šnúra Grékov znamenala pre slovenský tím manko 7:13 po III. štvrtine. V závere si už favorit udržal pohodlné víťazstvo.

Najbližšie sa vodní pólisti Slovenska vo Svetovej lige predstavia 20. januára 2015 v Bukurešti proti domácemu Rumunsku.

Svetová liga mužov 2014/2015 – európska kvalifikácia – A-skupina:

– hralo sa v Novákoch

Slovensko – Grécko 10:16 (4:4, 0:4, 3:5, 3:3)

Góly: Kolárik 3, Faměra 2, Brúder, Seman, Zaťovič, Kratochvíl a Polovic po 1- Vlachopulos 5, Fountulis 4, Gounas a Kolomvos po 2, Kapocis, Tigkas a Mourikis po 1

Presilovky: 10/5 – 11/7, pok. hody: 1/1 – 0, rozhodovali: Gomez (Tal.) a Kokaragac (Tur.), 1000 divákov

Slovensko: Kozmér (Hoferica) – Faměra, Zaťovič, Kratochvíl, Ďurík, Polovic, Seman, Marek Tkáč, Molnár, Baláž, Kolárik, Brúder

Grécko: Galanidis (Galanopulos) – Kapocis, Dervisis, Tigkas, Fountulis. Pontikeas, Prekas, Solanakis, Mourikis, Kolomvos, Gounas, Vlachopulos

Antonio Esteller Serrahima (tréner slovenskej reprezentácie): „Gratulujem súperovi k víťazstvu. Bojovali sme od začiatku až do konca, ale na hre gréckeho mužstva bolo vidieť, že patrí medzi poltucet najlepších tímov na svete. Nám chýba dlhodobá spoločná práca, veď náš utorkový súper sa v tomto zložení pripravoval na majstrovstvá Európy. Ak sa nám podarí absolvovať spoločné leto, aj naša kvalita by sa mala prejaviť vo výsledkoch.“

Michal Kratochvíl (reprezentant SR): „V dnešnom zápase sa ukázala kvalita gréckeho tímu. Podarilo sa nám síce v úvodnej štvrtine otočiť z 0:3 na 4:3, ale bolo len otázkou času, kedy sa ukáže vyrovnanosť súperovho kádra. Myslím si, že streliť Grékom desať gólov je dobrá vizitka, ale inkasovať ich 16 nie je až také dobré. Grécky tím ukázal, prečo dlhodobo patrí medzi širšiu svetovú špičku.“