Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Náklady na konferenciu TechMatch sa môžu nezávisle preveriť

Autor: SITA, 10. októbra 2015 19:24
Celková dohodnutá čiastka rámcovej zmluvy na konferenciu TechMatch pôvodne dosahovala viac ako 1,4 milióna eur, čo IT odborníci, verejnosť aj politická opozícia považovali za príliš veľa. Šafárik ešte v piatok povedal, že rozpočet konferencie sa už teraz znížil o 300-tisíc eur na 1,1 milióna eur.
Náklady na konferenciu TechMatch môžu nezávisle preveriť Konferencia TechMatch sa začne v pondelok 12. októbra v Bratislave. Foto: facebook.com/SlovakBusinessAgency
BRATISLAVA 10. októbra (WebNoviny.sk) - Obvinenia z predraženia konferencie TechMatch Slovakia 2015, ktorá má podporiť start-up scénu a inovácie, sú nedorozumením a škodia celej start-up scéne na Slovensku. Novinárom to v sobotu na krátkom brífingu povedal Branislav Šafárik, generálny riaditeľ Slovak Business Agency (SBA), ktorá konferenciu organizuje. "Urobili sme maximum pre transparentnosť v oblasti obstarávania," zdôraznil.

Zároveň verejne navrhol vykonanie kontroly a auditu nákladov na konferenciu, ktorý by podľa neho mala urobiť nezávislá komisia. Médiá, kontrolné orgány i organizácie ako Fairplay a Transparency International vyzval, aby sa do tejto komisie zapojili. "Nemáme čo skrývať," vyhlásil Šafárik, na otázky novinárov však odmietol odpovedať, pretože sa ponáhľal vítať na letisko prvých hostí konferencie.

Odporúčame:

Bojkotujte predražený TechMatch, vyzývajú ľudia na FacebookuCelková dohodnutá čiastka rámcovej zmluvy na konferenciu TechMatch pôvodne dosahovala viac ako 1,4 milióna eur, čo IT odborníci, verejnosť aj politická opozícia považovali za príliš veľa. Šafárik ešte v piatok povedal, že rozpočet konferencie sa už teraz znížil o 300-tisíc eur na 1,1 milióna eur. Položky rozpočtu sa môžu ešte meniť smerom dole v závislosti od reálne vykonaných služieb. Na podporu start-upov bol v tomto roku Ministerstvom hospodárstva SR vyčlenený celoročný rozpočet na poskytovanie dotácií vo výške 1,5 mil. eur.

Konferencia TechMatch, ktorá sa začne v pondelok 12. októbra v Bratislave a bude trvať do piatku, je podľa riaditeľa SBA unikátnym a prvým podujatím, ktoré prinesie do Bratislavy špičku svetovej start-up scény a inovácií, investorov a mentorov zo Silicon Valley. Podľa pripravenej zmluvy je vybraných 60 firiem, ktoré na konferencii vystúpia.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy