Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Petrana, Petronela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovensko vyčlenilo milióny eur na riešenie migračnej krízy

Autor: SITA, 16. októbra 2015 07:55
Slovensko pomôže pri riešení utečeneckej krízy nielen finančne, ale aj personálne.
utečenci Robert Fico na summite uviedol, že Slovensko je ochotné sa dočasne postarať o žiadateľov o azyl v iných krajinách. Foto: ilustračné, SITA/AP
BRUSEL 16. októbra (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Robert Fico aj naďalej odmieta, aby krajiny, ktoré majú na povinné kvóty iný názor, boli považované za štáty, ktoré sa nechcú zúčastniť na riešení migračnej krízy. Uviedol to na tlačovej konferencii po skončení zasadnutia Európskej rady v Bruseli.

VŠETKO O UTEČENCOCHDôkazom našej solidarity je, že sme vyčlenili 21 miliónov eur na riešenie migračnej krízy. "Okamžite sme z tých 21 miliónov 5,5 milióna alokovali do viacerých fondov a agentúr. Tri milióny eur sa vloží do trustového fondu pre Sýriu, 500-tisíc eur dávame do trustového fondu pre Afriku, 300-tisíc eur ide do Svetového potravinového programu OSN, 300-tisíc ide do rozvojového programu Rady Európy," menoval Fico. Dodal, že väčšie alebo menšie príspevky pôjdu napríklad do ďalších agentúr OSN, ako je UNHCR alebo UNICEF. "Sme krajina, ak sa pozrieme na príspevky finančné, ktorá vzhľadom na počet obyvateľov a silu ekonomiky urobila výrazné príspevky," vyhlásil.

Odporúčame:

Fico: Na summite sa hovorilo aj o prerozdelení utečencov

Slovensko víta akčný plán medzi Európskou úniou a TureckomSlovensko má však záujem pomôcť nielen finančne, ale aj personálne. Tento rok do agentúry Frontex, ktorej úlohou je strážiť vonkajšie hranice, ponúkame 20 ľudí, na ďalší rok ďalších desiatich. Personál ponúkame aj do azylových inštitúcií. Ako vysvetlil premiér, títo ľudia majú rozhodovať, či migranti pôjdu alebo nepôjdu do azylového procesu.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
"Slovensko je vojensky veľmi aktívne v Afganistane. My sa snažíme stabilizovať situáciu, lebo aj Afganistan je krajina, odkiaľ pochádzajú migranti," vyhlásil Fico.

Podľa jeho slov lídrom členských krajín takisto povedal, že Slovensko chce chrániť schengenské hranice. Pripomenul spoluprácu krajín V4 pri ochrane maďarsko-srbskej hranice, kam pošleme 50 policajtov a techniku.

Podľa premiéra podobný príspevok ponúkame aj iným krajinám, napríklad Grécku či Taliansku. Fico na summite takisto uviedol, že Slovensko je ochotné sa dočasne postarať o žiadateľov o azyl v iných krajinách.

Takáto spolupráca funguje v Gabčíkove, kde žiadateľom o azyl v Rakúsku Slovensko dočasne poskytne ubytovanie a stravu.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety