Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Spoveď bývalej ženy exposlanca Smeru: Nosil domov milióny

Autor: WebNoviny.sk, 5. novembra 2015 10:09
Iveta Jánošová v drsnej výpovedi prehovorila o kšeftoch jej exmanžela. Domov nosil milióny, dobre vychádzal s premiérom Ficom a Kaliňáka nazýval balkánskym cigáňom.
Iveta Jánošová Iveta Jánošová prehovorila o kšeftoch svojho exmanžela, lebo sa obáva o svoju bezpečnosť. Foto: printscreen/Facebook I. K.
BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) - Kauza exposlanca Smeru Vladimíra Jánoša ožíva. Na internete sa objavilo video so spoveďou jeho exmanželky, ktorá prehovorila o ich vzťahu, politike a jeho kšeftoch. "Robí to preto, lebo sa obáva o svoju bezpečnosť," hovorí jej bývalý právny zástupca Ivan Katrinec na začiatku vyše 30-minútového videa, ktoré sa šíri na Facebooku. Nahrávka vznikla koncom septembra tohto roka.

Odporúčame:

Prepis výpovede Ivety Jánošovej o kšeftoch jej exmanžela

Jánošová sa dištancuje od obsahu nahrávky o jej exmanželoviJánošová viní svojho exmanžela z podozrivých finančných machinácií."Viem, že ako sa stal poslancom parlamentu, tak sa začal stýkať s p. Čičmancom z Hornonitrianskych baní a domov nosil veľké množstvo peňazí," začína svoje rozprávanie Jánošová. Tieto peniaze nosil v sáčkoch a doma ich prebaloval do alobalu a ukladal do trezoru. "Vždy mi hovoril, že takto sa zarába," priblížila Jánošová.

BEZ KOMENTÁRA...

Posted by Ivan Katrinec on 3. november 2015


Peniaze mali byť od riaditeľa Hornonitrianskych baní. "Nosil ich asi v trojmesačných intervaloch," opisuje Jánošová. Každú sumu si mal zapisovať do zápisníka, ktorý Katrinec na videu ukázal. Jánošová si myslí, že jej exmanžel mohol takto získať až 300 miliónov korún. "Vždy mi hovoril: 'Ešte niečo vyjde, ešte niečo vyjde a už nebudem musieť robiť do konca života.' Bola to veľká suma."

Jánoš si podľa jeho exmanželky potrpel na luxus, nosil drahé obleky, košele či hodinky. "Zabezpečil si obrovskú vilu v Bratislave, ktorú prerobil. Vytrhol drevené parkety, kúpil taliansky mramor, celé kusy mramoru či kryštálové lustre," vraví Jánošová, ktorá priblížila aj jeho vzťah s ďalšími predstaviteľmi Smeru. Najbližšie mal k premiérovi Ficovi a nemal rád ministra Kaliňáka. "Doma mu hovoril, že je balkánsky cigáň."

Jánošová sa však vo štvrtok večer od obsahu nahrávky dištancovala. "Vyzývam pána Katrinca, aby okamžite zabezpečil stiahnutie súkromnej videonahrávky z internetu. Nikdy som nedala súhlas na jej zverejnenie. Na tento rozhovor ma naviedol. Ako som sa neskôr dozvedela, jeho cieľom bolo s touto nahrávkou obchodovať. Dištancujem sa od tejto iniciatívy, ako aj od obsahu nahrávky. V tomto zmysle som vypovedala aj na polícii," konštatuje sa vo vyhlásení, ktoré médiám poslal jej právny zástupca Ivan Pecník.

Odporúčame:

Smerák Jánoš mal týrať manželku a dcéru, vzdáva sa mandátu

Zo slov poslanca Jánoša mrazí, takto mal nadávať manželke

Policajti zadržali exposlanca Smeru Vladimíra Jánoša

Smerák, ktorý mal týrať ženu, ostáva po výsluchu v cele

Smeráka Jánoša obvineného z týrania ženy pustili na kauciu

Súd rozhodol o smerákovi Jánošovi, hrozí mu až 15 rokov

Prokuratúra rozšírila trestné stíhanie smeráka Jánoša

Polícia rieši prípad Smeráka Jánoša, zobrala mu zbraneJánoš mal so svojou exmanželkou konflikty a po rozvode má zakázané stretávať sa s dcérou Jasmínou. Začiatkom marca tohto roka sa na internete objavili prepisy nahrávok, ako jej mal vulgárne nadávať a vyhrážať sa jej. V reakcii na vtedajšie medializované informácie sa vzdal svojich funkcií. "V médiách sa objavilo množstvo lží, poloprávd a nepravdivých obvinení v súvislosti s mojou osobou. Nikdy som sa nedopustil skutkov, z ktorých ma rôzne osoby obviňujú. Vzhľadom na vzniknutú situáciu som sa slobodne rozhodol, že sa vzdávam funkcie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a zároveň odstupujem aj z funkcie predsedu Okresnej organizácie strany SMER-SD v Prievidzi," uviedol v marci s tým, že k tomuto kroku sa rozhodol preto, aby si vytvoril dostatočný priestor na očistenie svojho mena a taktiež v záujme svojej maloletej dcéry.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety