Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Najvyšší súd zamietol Kýblovu sťažnosť, zostáva vo väzbe

Autor: SITA, 12. januára 2016 10:54
Róberta Lališa stíhajú na Slovensku ako šéfa zločineckej skupiny sýkorovcov a za viacero vrážd.
Róbert Lališ Člena skupiny sýkorovcov Róberta Lališa, prezývaného Kýbel, zadržala v októbri nemecká polícia v Kolíne nad Rýnom. Foto: SITA/MV SR
BRATISLAVA 12. januára (WebNoviny.sk) - Najvyšší súd SR na utorňajšom neverejnom pojednávaní zamietol sťažnosť Róberta Lališa, známeho ako Kýbel, proti jeho vzatiu do väzby. Agentúru SITA o tom informoval hovorca súdu Boris Urbančík.

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici vzal Kýbla do väzby vlani 22. decembra po tom, ako ho na Slovensko eskortovali z Nemecka, kde sa ukrýval. Dôvodom jeho vzatia do väzby bola podľa súdu obava, že by mohol ujsť, pokračovať v trestnej činnosti a pôsobiť na svedkov. Lališa stíhajú na Slovensku ako šéfa zločineckej skupiny sýkorovcov a za viacero vrážd.


Proces so sýkorovcami sa začal vlani v januári

Proces so sýkorovcami ktorým Lališ šéfoval, sa začal v Banskej Bystrici v januári 2015. Tridsať pojednávacích dní sa uskutočnilo bez Kýbla i jeho kamaráta Martina Biháriho, prezývaného Rus, voči ktorým sa konalo ako proti ujdeným.

Tesne pred skončením procesu však Biháriho zadržali na Morave a 9. decembra aj vypovedal na súde o aktivitách a pomeroch v gangu. Kýbla zadržali v októbri v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Bihári sa v zahraničí skrýval päť rokov, Kýbel od začiatku roka 2012. Na oboch bolo vydaných viacero zatykačov.

Prokuratúra a polícia Lališa označujú za najvyššieho šéfa skupiny podsvetia sýkorovcov. Prezývku Kýbel dostal pre nízky vzrast. Volali ho aj Malý, alebo Krpatý či iba On. Pre jeho krutosť aj Gestapák.


Kýblova zločinecká družina pôsobila v Bratislave, na Záhorí a v okolí Senca

Lališ sa šéfom zločineckej skupiny sýkorovcov stal po smrti pôvodného bossa Miroslava Sýkoru, ktorého zavraždili vo februári 1997. Skupina pôsobila v Bratislave a okolí. Lališa spájajú s celým radom trestných činov.

Podľa polície ide o zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vraždu Eduarda Diniča z roku 1998 pri výbuchu na bratislavských Zlatých pieskoch, vraždu Róberta Diniča z roku 1998, keď bol zastrelený v Karlovej Vsi, vraždu Romana Deáka, ktorého zastrelili v bratislavskej Dúbravke v roku 1999, vraždu Ukrajinca Dalera Hlavačku zastreleného v roku 1999 v Pezinku, Alojza Házyho, zastreleného v roku 1998 v Ivanke pri Dunaji a vraždu Miloša Piliara zo skupiny Mikuláša Černáka v roku 1998.

Skupina sýkorovcov fungovala od deväťdesiatych rokov minulého storočia. Kýblova zločinecká družina pôsobila v Bratislave, na Záhorí a v okolí Senca. Základné nástroje ich obživy boli výpalné, vydieranie a drogy. Podľa prokuratúry vraždili konkurentov i vlastných a ľudí "odstraňovali" aj na objednávku.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy