Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kaliňák bráni Fica, toto povedal o trestnom oznámení

Autor: SITA, 13. januára 2016 15:20
Výrokmi predsedu vlády Roberta Fica o potrebe 'zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku' sa od pondelka zaoberá generálna prokuratúra.
Robert Fico, Robert Kaliňák Zľava: Premiér Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 13. januára (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico výrokmi na adresu moslimskej komunity nenaplnil skutkovú podstatu trestného činu. Myslí si to minister vnútra Robert Kaliňák.

Reagoval tak na trestné oznámenie, ktoré prišlo e-mailom v nedeľu 10. januára na generálnu prokuratúru a týkalo sa vyjadrenia premiéra o zabránení vytvorenia "ucelenej moslimskej komunity na Slovensku". "Myslím si, že je to absolútne absurdné podanie," povedal Kaliňák s tým, že potom treba podať trestné oznámenie aj na neho. "Bránime záujmy Slovenskej republiky, a preto je na nás podané trestné oznámenie, je to naozaj veľmi vtipné," uviedol. Ako šéf rezortu vnútra dodal, že si žiadny nenávistný prejav nevšimol a nebol podľa neho uplatnený ani princíp kolektívnej viny.

Odporúčame:

Ficove výroky proti moslimskej komunite rieši prokuratúraVýrokmi predsedu vlády Roberta Fica o potrebe "zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku" sa od pondelka zaoberá generálna prokuratúra. Informoval o tom Denník N, ktorému to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

"Na generálnu prokuratúru bolo dňa 10. januára 2016 e-mailom podané trestné oznámenie. Vec bude vybavená štandardným spôsobom a v súlade so zákonom," povedala Predajňová. Oznámenie sa týka hanobenia rasy, národa a presvedčenia a podnecovania k rasovej, národnostnej a etnickej nenávisti, za čo hrozí trojročné väzenie. E-mail poslala fyzická osoba za výroky predsedu vlády zo 7. januára.

Ako pripomína denník, v ten deň mal Fico tlačovku na tému Nový postoj vlády k téme migrácie po udalostiach v nemeckom Kolíne nad Rýnom. "Jediná cesta, ako minimalizovať riziká udalostí ako v Paríži a v Nemecku, je zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku," povedal vtedy premiér. "Myšlienka multikultúrnej Európy zlyhala a nie je možná prirodzená integrácia ľudí, ktorí majú iný spôsob života, iné myslenie, iné kultúrne zázemie a predovšetkým iné náboženstvo," pokračoval.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety