Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kresťania sa budú na budúci týždeň modliť za jednotu

Autor: SITA, 17. januára 2016 11:02
V pondelok začína tradičný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov.
ježiš, kríž, náboženstvo, viera, veriaci, modlitba Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 18. januára (WebNoviny.sk) – V pondelok začína tradičný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Hlavnou témou je tento rok myšlienka z prvého listu apoštola Petra "Povolaní zvestovať veľké skutky Pánove". Na Slovensku sa pri tejto príležitosti uskutoční viacero ekumenických bohoslužieb a stretnutí. Celoslovenské Ekumenické služby Božie pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa uskutočnia 24. januára o 10:00 v Evanjelickom kostole v Zemianskom Podhradí. Na celoslovenskom ekumenickom stretnutí sa zúčastní aj predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský.

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne, napríklad v období sviatkov Zoslania Ducha Svätého, ktoré tiež symbolizujú jednotu Cirkvi. Každoročne na tento týždeň pripravujú texty – príručku ako pomoc pre ekumenické liturgické slávenia.

Na téme pre tohtoročné materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov pracovala skupina predstaviteľov z rozličných častí Lotyšska zvolaná arcibiskupom v Rige Zbignevom Stankevičsom. Texty, ktoré táto skupina pripravila, skompletizovali členovia medzinárodnej Komisie pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví a Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov. Do slovenského jazyka preklad zabezpečila Konferencia biskupov Slovenska a Ekumenická rada cirkví v SR.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety