Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Petrana, Petronela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Frešo: Rokovanie výboru bolo imitáciou riešenia problémov

Autor: SITA, 2. februára 2016 17:58
Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo žiada bez omeškania zvolanie mimoriadneho rokovania Národnej rady SR kvôli zdravotným sestrám.
freso Predseda SDKÚ Pavol Frešo. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) - Dnešné zasadnutie Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša v plnej nahote ukázalo, čo znamená, ak chcú politici riešiť vážne celospoločenské problémy iba na pôde parlamentného výboru. Ako povedal pre agentúru SITA, nedá sa to nazvať inak, ako imitáciou riešenia problémov a falošnou snahou ukázať verejnosti, že politikov trápia problémy tejto krajiny. "Kým členovia výboru a politickí predstavitelia "riešili" poradie diskutujúcich a vzájomnú minulosť, učitelia so svojimi vecnými požiadavkami ostávali osamotení."

V pondelok na víkendovú iniciatívu predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša, ktorý žiada bez omeškania zvolanie mimoriadne rokovanie Národnej rady SR, reagovali opozičné strany tvrdením, že stačí zvolanie Výboru NR SR pre zdravotníctvo. "Dnešné zasadnutie školského výboru ukázalo, že zvolanie parlamentného výboru znamená absolútne formálnu vec bez akéhokoľvek náznaku hľadania ciest, ako nepriaznivú situáciu zvrátiť," konštatoval. Podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša zostáva iba jediná cesta, ako kritickú situáciu v slovenskom zdravotníctve po odchode zdravotných sestier riešiť. "Je ňou zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR. Preto opakovane apelujem na poslancov Národnej rady SR, aby svojim podpisom prispeli k urýchlenému zvolaniu schôdze slovenského parlamentu," zdôraznil.

SDKÚ-DS je presvedčená, že v situácii, v akej sa nachádzajú predovšetkým fakultné nemocnice v Prešove a Žiline, rozhoduje v predchádzaní tragédií každá hodina, a preto je povinnosťou všetkých parlamentných strán prispieť k riešeniu krízového stavu. "Sme v situácii, že nemáme čas hrať sa úradnícku hru na "výbory". Krízový režim dvoch slovenských nemocníc vyžaduje okamžité činy, preto sme presvedčení, že štrajkujúce sestričky so svojimi požiadavkami patria na pôdu Národnej rady SR," dodal Frešo.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety