Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Aktivisti vinia ministra, že neplní sľuby o využití Mičurina

Autor: SITA, 11. februára 2016 12:38, aktualizované: 11. februára 2016 15:13
Občianske združenie Hrad – Slavín v novembri zaslalo ministerstvu školstva ideový projekt, v ktorom navrhli množstvo spôsobov využitia budovy, areálu a bazéna pre ľudí v Bratislave.
Juraj Draxler Minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler. Foto: archívne, SITA/Marko Erd
BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) – Minister školstva Juraj Draxler neplní sľuby, ktoré dal verejnosti o využití areálu Mičurin v Bratislave, tvrdí to Občianske združenie (OZ) Hrad – Slavín.

Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii povedala predsedníčka OZ Sabina Barborjak, aktivisti sa v septembri minulého roka stretli s ministrom a dohodli sa, že pre ministerstvo urobia projekt, v ktorom navrhnú riešenia na využívanie tohto areálu. "Uvítal to a povedal, že sa stretneme pri okrúhlom stole," doplnila Barborjak s tým, že ministerstvo s nimi v súčasnosti nekomunikuje a ignoruje ich.


Petícia je výzvou na zachovanie areálu pre pôvodný účel

OZ Hrad – Slavín vlani v novembri zaslalo ministerstvu ideový projekt, v ktorom navrhli množstvo spôsobov využitia budovy, areálu a bazéna pre ľudí. "Občiansky dialóg sa však nekoná. Ministerstvo nám nepotvrdilo prijatie projektu a nereagovalo ani na opakovanú výzvu na zorganizovanie diskusie za okrúhlym stolom, ktorú prisľúbilo," spomenula Barborjak.

Keď budovu pred vyše pol rokom opustila mládežnícka organizácia Iuventa, minister vyzval občianske združenie na spoluprácu. "Občianske združenie má dnes v ruke petíciu na otvorenie Mičurina pre verejnosť s 1 937 podpismi, ktorú v najbližších dňoch odovzdáme na ministerstvo. Minister sa ňou bude musieť tak či tak zaoberať," pripomína Barborjak.

Petícia je výzvou na zachovanie areálu pre pôvodný účel, ktorým je organizovanie školských a záujmových činností pre deti a mládež.


Občianske združenie chce v boji o Mičurin pokračovať

Občianske združenie chce v boji o Mičurin pokračovať. "Nepredpokladáme, že by sa do volieb podarilo urobiť rozhodnutie. Myslíme si, že toto je problém ministerstva, odsúvajú ho a nebudú sa mu venovať. Ministerstvo ho ani nechce riešiť. Projekt je o tom, čo by tam mohlo byť. Sústredili sme sa na zoznam aktivít pre deti a mládež. V minulosti to bolo centrum len pre deti, v projekte sme urobili kultúrne centrum pre všetky vekové kategórie," doplnila aktivistka Tamara Leontievová. Aby však mohlo OZ konať, potrebuje súhlas ministerstva školstva, zhrnula Barborjak s tým, že je povinnosťou štátu, aby tu tento areál bol.

Martina Slušná z komunikačného odboru Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre agentúru SITA uviedla, že podnety na využívanie budovy Ekoiuventy naďalej zbierajú a vyhodnocujú. "Pre politizáciu témy mandát na rozhodnutie o konečnom modeli využívania prenechávame na novú vládu. Dovtedy sa areál bude využívať na krátkodobé podujatia," informovala Slušná.

Otázka využitia areálu Mičurin, budovy Iuventy a priľahlého pozemku na Búdkovej ulici v Bratislave sa otvorila po tom, ako v polovici mája minulého roka strana SaS upozorňovala na predaj budovy Iuventy. Predaj mal byť podľa strany biznisom s oligarchami. Minister školstva Juraj Draxler následne 27. mája vyhlásil, že budova a areál na Búdkovej ulici sa predávať nebudú a rezort iba hľadá účelné využitie tohto priestoru.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety