Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Olívia, Tadeáš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Táto kozmetika je nebezpečná, varujú hygienici

Autor: SITA, 18. februára 2016 12:01
Výrobky do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX nahlásili kontrolné orgány v Českej republike, Taliansku a Írsku, výrobky môžu byť aj na Slovensku.
nebezpečný výrobok Nebezpečný môže byť gélový vosk Berrywell Proffessional haircare, Gel Wax značky Berrywell z Nemecka. Bratislava, 18. február 2016. Foto: SITA/ÚVZ SR
BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) varuje ľudí pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami a farbou na tetovanie. Výrobky do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX nahlásili kontrolné orgány v Českej republike, Taliansku a Írsku. "Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike," upozornil hlavný hygienik SR Ivan Rovný v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poslala Martina Merková z mediálneho oddelenia ÚVZ.

Nebezpečný môže byť gélový vosk Berrywell Proffessional haircare, Gel Wax značky Berrywell z Nemecka. Výrobok sa nachádza v 51 ml plastovom tégliku oranžovej farby. Podľa zoznamu zložiek výrobok obsahuje nepovolenú látku isobutylparaben, ten podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady patrí do zoznamu látok, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrobkov.

Obrazom: Nebezpečná kozmetika


Hygienici varujú aj pred používaním farby na tetovanie Light Red značky American Eternal Ink z USA. Výrobcom je americká firma Eternal Ink. Výrobok sa nachádza v 30 ml fľaške. Farba na tetovanie obsahuje aromatické amíny (o-toluidine: 92 mg.kg-1, 2,4-diaminotoluene: 2780 mg.kg-1 a 2-methyl-5-nitroaniline: 46 mg.kg-1). Výrobok nie je v súlade s rezolúciou Rady Európy, ktorá stanovuje požiadavky a kritériá na bezpečnosť farieb na tetovanie a permanentný make up.

Na pozore sa treba mať aj pred krémovým mejkapom Halloween Make up cream značky ITP Imports z Číny. Mejkap vyrába čínska firma DASINI TOYS FACTORY. Výrobok sa nachádza v plastovej tube zabalenej do plastového obalu pripevneného na kartón. Vo výrobku zistili prekročený celkový počet mikroorganizmov, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Databáza výrobkov hlásených do systému RAPEX je dostupná na webovej stránke Európskej komisie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety