Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Aktivisti podali petíciu za zachovanie Iuventy

Autor: SITA, 18. februára 2016 12:23
Občianske združenie tvrdí, že minister školstva Juraj Draxler neplní sľuby, ktoré dal verejnosti o využití areálu Iuventy na Búdkovej ulici v Bratislave.
petícia Zľava: Členka OZ Hrad-Slavín Sabina Barborjak počas odovzdávania petície na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, za zachovanie areálu Iuventy na Búdkovej ulici školským a záujmovým činnostiam detí a mládeže a podporné stanovisko k vyhláseniu budovy Iuventy za národnú kultúrnu pamiatku. Bratislava, 18. február 2016. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) - Členovia Občianskeho združenia (OZ) Hrad-Slavín vo štvrtok v podateľni ministerstva školstva odovzdali petíciu za zachovanie areálu Iuventy na Búdkovej ulici v Bratislave. Petícia je výzvou na zachovanie areálu pre pôvodný účel, ktorým je organizovanie školských a záujmových činností pre deti a mládež. "Petícia má 1937 podpisov," povedala pred novinármi predsedníčka OZ Sabina Barborjak.


Aktivisti tvrdia, že minister Draxler neplní sľuby

Občianske združenie tvrdí, že minister školstva Juraj Draxler neplní sľuby, ktoré dal verejnosti o využití areálu.

Aktivisti sa v septembri minulého roka stretli s ministrom a dohodli sa, že pre ministerstvo urobia projekt, v ktorom navrhnú riešenia na využívanie tohto areálu. "Uvítal to a povedal, že sa stretneme pri okrúhlom stole," doplnila Barborjak s tým, že si nevie vysvetliť, prečo s nimi ministerstvo nekomunikuje.

Draxler podľa Barborjaka tvrdí, že téma je spolitizovaná. "V septembri, keď sme spolu komunikovali o projekte, téma ešte nebola spolitizovaná a bolo možné ju riešiť. V decembri je už téma spolitizovaná a už sa do volieb nedá nič robiť," zhrnula s tým, že je to podľa nej len výhovorka.


Podnety na využívanie budovy Ekoiuventy zbierajú a vyhodnocujú

OZ Hrad-Slavín vlani v novembri zaslalo ministerstvu ideový projekt, v ktorom navrhli množstvo spôsobov využitia budovy, areálu a bazéna pre ľudí. "Občiansky dialóg sa však nekoná. Ministerstvo nám nepotvrdilo prijatie projektu a nereagovalo ani na opakovanú výzvu na zorganizovanie diskusie za okrúhlym stolom, ktorú prisľúbilo," spomenula Barborjak.

Keď budovu pred vyše pol rokom opustila mládežnícka organizácia Iuventa, minister vyzval občianske združenie na spoluprácu. Aby však mohlo OZ konať, potrebuje súhlas ministerstva školstva.

Martina Slušná z komunikačného odboru Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo štvrtok pre agentúru SITA uviedla, že podnety na využívanie budovy Ekoiuventy naďalej zbierajú a vyhodnocujú. "Pre politizáciu témy mandát na rozhodnutie o konečnom modeli využívania prenechávame na novú vládu. Dovtedy sa areál bude využívať na krátkodobé podujatia," informovala Slušná.

Otázka využitia areálu, budovy Iuventy a priľahlého pozemku na Búdkovej ulici v Bratislave sa otvorila po tom, ako v polovici mája minulého roka strana SaS upozorňovala na predaj budovy Iuventy. Predaj mal byť podľa strany biznisom s oligarchami. Minister školstva Juraj Draxler následne 27. mája vyhlásil, že budova a areál na Búdkovej ulici sa predávať nebudú a rezort iba hľadá účelné využitie tohto priestoru.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy