Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Urban

Počasie na dnes:

Zdielať na:

IBM predstavila nový mainframe pre šifrovaný hybridný cloud

Autor: WBN/PR, 19. februára 2016 09:30
BRATISLAVA 19. februára 2016 (WBN/PR) - Spoločnosť IBM predstavila nový mainframe, s ktorého pomocou budú môcť stredne veľké firmy bezpečne šifrovať svoje údaje, bez obmedzenia výkonnosti svojho systému.

IBM


Nový systém IBM z13s je optimalizovaný pre prostredie hybridného cloudu umožňuje zabezpečiť kľúčové údaje transakcie lepšie než kedykoľvek predtým. IBM tiež oznámila nadviazanie nových partnerstiev v oblasti bezpečnosti a uvedenie integrovaných inovácií pre nový mainframe:

• Zabezpečenie integrované do hardvéru - Nový mainframe z13s je vybavený pokročilými šifrovacími prvkami zabudovanými priamo do hardvéru, vďaka čomu šifruje a dešifruje dáta dvakrát rýchlejšie nez ktorákoľvek z predchádzajúcich generácií a účinne chrani informácie bez toho, aby akokoľvek trpela výkonnosť systému.

• Inteligentné bezpečnostné funkcie - IBM integrovala technológie mainframov so softvérovými riešeniami IBM Security s cieľom vybudovať bezpečnejšie základy pre infraštruktúru hybridných cloudov. Spoločnosť IBM teraz navyše svojim zákazníkom využívajúcim mainframy Systems z ponúka novú službu Cyber Security Analytics, ktorá vďaka svojej schopnosti priebežne sa oboznámiť so správaním užívateľa pomáha následne lepšie detekovať nebezpečné aktivity.

• Rozšírený Partnerský ekosystém - IBM spolupracuje so špičkami na poli kybernetickej bezpečnosti v rámci partnerského programu "Ready for IBM Security Intelligence" s cieľom poskytovať lepšie podnikové riešenie a ponuky šité na mieru potrebám jednotlivých zákazníkov. Najnovšími partnermi Systems z sa stali spoločnosti BlackRidge Technology, Forcepoint a RSM Partners.

Objem transakcií v digitálnom biznise sa neustále zvyšuje. Efektívne zabezpečenie digitálnych dát je preto dnes už úplnou nevyhnutnosťou. Bežný podnik môže byť ročne vystavený až 81 miliónom bezpečnostných incidentov. Podľa analytickej spoločnosti IDC bude využívať v roku 2017 hybridné cloudové riešenia až 80 percent podnikov. Skôr nez krádež informácií je už dnes predmetom kybernetických zločinov manipulácia s dátami zameraná na narušenie ich presnosti a spoľahlivosti. Mainframe z13s zaisťuje prístup k rozhraniam API a mikroslužbám v prostredí hybridného cloudu, bez narušenia integrity dát.

Klienti vybavení technológiami Systems z môžu využiť aj novú službu Systems z Cyber Security Analytics, ktorá zaisťuje pokročilý monitoring hrozieb založený na analýze užívateľského správania.

Viac informácií nájdete Tu.

Obrázky k téme nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety