Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Dušan

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Košickí vysokoškoláci sa mobilizujú k podpore pedagógov

Autor: SITA, 23. februára 2016 16:22
Študenti košických univerzít chystajú v stredu 24. februára angažovanú párty vo verejnom priestore a množstvo akcií na podporu štrajkujúcich učiteľov.
Štrajk učiteľov Párty košických študentov sa uskutoční v stredu od šiestej večer na Dominikánskom námestí, na ktorú sú pozvaní všetci podporovatelia štrajkujúcich učiteľov. Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
KOŠICE 23. februára (WebNoviny.sk) - Košickí vysokoškoláci sa mobilizujú k podpore pedagógov základných a stredných škôl, ktorí sú v štrajkovej pohotovosti. Študenti košických univerzít chystajú v stredu 24. februára angažovanú party vo verejnom priestore a množstvo akcií na podporu štrajkujúcich učiteľov.

Angažovaná párty sa uskutoční v stredu od šiestej večer na Dominikánskom námestí, na ktorú sú pozvaní všetci podporovatelia štrajkujúcich učiteľov. "Priestor ožije aj vďaka vizuálnym videoprojekciám, bubnovačke, kapelám a DJ-skému setu. Demonštrácia sa neskôr presunie do Tabačky - Kulturfabrik," informoval Roman Gürtler zo Študentskej iniciatívy na podporu štrajkujúcich pedagógov.

Obrazom: Štrajk učiteľov


Po demonštrácii bude nasledovať afterpárty, na ktorej budú študenti informovať verejnosť o stave v školstve, priebehu štrajku a možnostiach jeho podpory. Vo štvrtok sa uskutoční workshop s názvom "Vyrob didaktickú pomôcku pre školu" pod odborným dohľadom štrajkujúcich didaktikov. Tieto pomôcky študenti v piatok darujú vybraným základným a stredným školám.

"Od minulého týždňa prebiehajú na našej škole rôzne akcie, večer sa stretávame na internátoch, debatujeme a vymýšľame program na nasledujúce dni. Uvedomujeme si reálnu šancu na splnenie legitímnych požiadaviek učiteľov a zároveň našu historickú úlohu. Rozhodli sme sa, že v nasledujúcom týždni chceme deklarovať podporu našim vysokoškolským pedagógom aj vo verejnom priestore," uviedol Gürtler.

Od 15. februára vstúpila časť vysokoškolských pedagógov do neobmedzeného ostrého štrajku. Kolegiálne sa postavili na stranu regionálnych učiteľov a žiadajú splnenie všetkých ich stanovených podmienok. Solidárny štrajk sprevádzajú verejné diskusie či prednášky na slovenských vysokých školách. Aj košickí vysokoškolskí študenti zorganizovali minulý týždeň diskusie so svojimi učiteľmi.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety