Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Od marca vznikne v BA kraji Centrum odborného vzdelávania

Autor: WBN/PR, 24. februára 2016 20:55
BRATISLAVA 24. februára 2016 (WBN/PR) - Bratislavský samosprávny kraj zriadi siedme centrum odborného vzdelávania a prípravy. V regióne ide o prvý projekt v oblasti osobných služieb v odboroch kaderník, vlasová kozmetika, kozmetička a vizážistka.

kurz kadernictva Foto: Thinkstock


"Reagovanie na aktuálne potreby bratislavského regiónu, vzájomné prepojenie potrieb trhu práce a vzdelávania ako aj zlepšenie uplatniteľnosti absolventov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK na trhu práce je nevyhnutné. Práve aj vo vytváraní centier odborného vzdelávania a prípravy pre jednotlivé oblasti vidíme lepšie prepojenie vzdelávania a praxe," povedal bratislavský župan Pavol Frešo.


Bratislavský samosprávny kraj zriadi Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť osobných služieb na Strednej odbornej škole, Račianska 105, Bratislava. Škola pôsobí v oblasti odborného vzdelávania od roku 1958 a je považovaná za školu s najdlhšou tradíciou vo vzdelávaní a výchove odborníkov pre oblasť osobných služieb na Slovensku. Škola vychovala celé generácie dnešných zamestnancov rôznych organizácií a firiem sféry služieb, samostatne zárobkovo činných osôb – živnostníkov a dnešných zamestnávateľov – majiteľov firiem poskytujúcich osobné služby. Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť osobných služieb má rozvíjať také zručnosti žiakov, ktoré vedú k samostatnému riešeniu problémov, pomáhať pri inovácii metodiky vzdelávania a aplikovať rozvíjajúce sa technológie v oblasti osobných služieb starostlivosti o človeka, pomáhať rozvoju spolupráce škola – zamestnávatelia.

"V regióne ide o prvý projekt v oblasti osobných služieb v odboroch kaderník, vlasová kozmetika, kozmetička a vizážistka.Prioritou je vytvoriť účinný systém overovania teoretických poznatkov pri praktickej činnosti, flexibilne reagovať na meniace sa hospodárske a technologické podmienky trhu práce," doplnil úlohu COVP Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu.

Škola ako centrum odborného vzdelávania a prípravy bude partnerom pre všetky školy s obdobným zameraním v regióne. Začiatok fungovania Centra odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť osobných služieb v spolupráci s Republikovou úniou zamestnávateľov SR v Strednej odbornej škole, Račianska 105 v Bratislave je od 1. marca 2016.

V rámci Bratislavského samosprávneho kraja aktuálne pôsobia od roku 2012: Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií, Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť poľnohospodárstva a rozvoja vidieka, od roku 2013 Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť potravinárstva, od roku 2015 Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť stavebníctva, Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť polygrafie a médií a Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť automobilového priemyslu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety