Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Michaela, Michal

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Od marca vznikne v BA kraji Centrum odborného vzdelávania

Autor: WBN/PR, 24. februára 2016 20:55
BRATISLAVA 24. februára 2016 (WBN/PR) - Bratislavský samosprávny kraj zriadi siedme centrum odborného vzdelávania a prípravy. V regióne ide o prvý projekt v oblasti osobných služieb v odboroch kaderník, vlasová kozmetika, kozmetička a vizážistka.

kurz kadernictva Foto: Thinkstock


"Reagovanie na aktuálne potreby bratislavského regiónu, vzájomné prepojenie potrieb trhu práce a vzdelávania ako aj zlepšenie uplatniteľnosti absolventov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK na trhu práce je nevyhnutné. Práve aj vo vytváraní centier odborného vzdelávania a prípravy pre jednotlivé oblasti vidíme lepšie prepojenie vzdelávania a praxe," povedal bratislavský župan Pavol Frešo.


Bratislavský samosprávny kraj zriadi Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť osobných služieb na Strednej odbornej škole, Račianska 105, Bratislava. Škola pôsobí v oblasti odborného vzdelávania od roku 1958 a je považovaná za školu s najdlhšou tradíciou vo vzdelávaní a výchove odborníkov pre oblasť osobných služieb na Slovensku. Škola vychovala celé generácie dnešných zamestnancov rôznych organizácií a firiem sféry služieb, samostatne zárobkovo činných osôb – živnostníkov a dnešných zamestnávateľov – majiteľov firiem poskytujúcich osobné služby. Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť osobných služieb má rozvíjať také zručnosti žiakov, ktoré vedú k samostatnému riešeniu problémov, pomáhať pri inovácii metodiky vzdelávania a aplikovať rozvíjajúce sa technológie v oblasti osobných služieb starostlivosti o človeka, pomáhať rozvoju spolupráce škola – zamestnávatelia.

"V regióne ide o prvý projekt v oblasti osobných služieb v odboroch kaderník, vlasová kozmetika, kozmetička a vizážistka.Prioritou je vytvoriť účinný systém overovania teoretických poznatkov pri praktickej činnosti, flexibilne reagovať na meniace sa hospodárske a technologické podmienky trhu práce," doplnil úlohu COVP Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu.

Škola ako centrum odborného vzdelávania a prípravy bude partnerom pre všetky školy s obdobným zameraním v regióne. Začiatok fungovania Centra odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť osobných služieb v spolupráci s Republikovou úniou zamestnávateľov SR v Strednej odbornej škole, Račianska 105 v Bratislave je od 1. marca 2016.

V rámci Bratislavského samosprávneho kraja aktuálne pôsobia od roku 2012: Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií, Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť poľnohospodárstva a rozvoja vidieka, od roku 2013 Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť potravinárstva, od roku 2015 Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť stavebníctva, Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť polygrafie a médií a Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť automobilového priemyslu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety