Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Rekonštrukcia Polikliniky Karlova Ves stála viac milión eur

Autor: WBN/PR, 25. februára 2016 17:37
BRATISLAVA 25. februára 2016 (WBN/PR) - V roku 2015 zrealizoval Bratislavský samosprávny kraj prvú etapu plánovanej rozsiahlej rekonštrukcia Polikliniky Karlova Ves, ktorá bola postavená v rokoch 1975-1980 a neudiala sa tu žiadna väčšia rekonštrukcia. Na dnešnom Župnom štvrtku o tom informovali Valerián Potičný, lekár Bratislavského samosprávneho kraja a Galina Lopatová, riaditeľka Polikliniky Karlova Ves.

poliklinika


"Bratislavský samosprávny kraj berie oblasť zdravotníctva veľmi vážne a patrí k jeho prioritám. To dokumentuje aj táto poliklinika, ktorá bola zvonku zrekonštruovaná. Staráme sa o túto spádovú oblasť, o jej obyvateľov, aby mali kam chodiť," vyjadril sa počas Župného štvrtku Valerián Potičný, lekár Bratislavského samosprávneho kraja.

V Poliklinike Karlova Ves je v prevádzke 70 ambulancií a od 1.1.2016 rozšírila prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia o spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky v odbore rádiológia (skiagrafia, mamografia, ultrasonografia). Röntgenové pracovisko, ktoré má bratislavská župa od začiatku roka v správe, plánuje tento rok nie len rekonštruovať, ale aj zdigitalizovať. Pre pacientov to znamená väčšiu rýchlosť, komfort, vyššiu kvalitu a pre zriaďovateľa väčšiu úsporu na nákladoch.

"Ľudia sú s tým spokojní, všimli si to a v budove je oveľa teplejšie. Zaslúžili si takúto rekonštrukciu a určite si zaslúžili aj takúto polikliniku," dodal lekár Bratislavského samosprávneho kraja Valerián Potičný.

Tento rok by chcel Bratislavský samosprávny kraj pristúpiť k rekonštrukcii vnútorných priestorov. Plánuje výmenu výťahov, opravu sociálnych zariadení, čím by celková rekonštrukcia priestory pre pacientov viac skultúrnila a spríjemnila a Poliklinika Karlova Ves by bola pripravená pre spádovú oblasť približne 70 tisíc ľudí. V roku 2017 by komplexnú rekonštrukciu mala zavŕšiť rekonštrukcia terasy.

Rekonštrukcia Polikliniky Karlova Ves prebieha v rámci Stratégie znižovania energetickej náročnosti budov vo vlastníctve Bratislavského samosprávneho kraja, ktorého cieľom je dosiahnuť minimálne 30% úsporu energií.

Náklady na zateplenie obvodového plášťa, výmenu strešnej krytiny, dokončenie výmeny okien či rekonštrukciu odbernej stanice tepla dosiahli celkové náklady 1 178 330,20,- eur.

"Som šťastná, že táto vízia, ktorá vznikla asi pred dvomi rokmi zrekonštruovať túto polikliniku dosiahla svoj prvý veľký úspech. Táto krásna budova spĺňa všetky moderné štandardy a bude reprezentovať akési posolstvo ľuďom, že sa o nich Bratislavský samosprávny kraj stará a má záujem sa o nich starať aj naďalej," zhodnotila Galina Lopatová, riaditeľka Polikliniky Karlova Ves.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety