Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kino v Divadle Aréna pokračuje

Autor: WBN/PR, 26. februára 2016 18:35
BRATISLAVA 26. februára 2016 (WBN/PR) - Župné Divadlo Aréna v Bratislave dnes prinesie v rámci cyklu "Ultimatívne kino Aréna" dve skvelé komédie. Prvá Strýčkov sen ako súčasť Legendárnych televíznych pondelkov a druhá Päť lupičov a stará dáma zase v rámci cyklu Najkrajšie filmy nášho života.

divadlo Foto: Thinkstock


Župné Divadlo Aréna v Bratislave dnes prinesie v rámci cyklu "Ultimatívne kino Aréna" dve skvelé komédie. Prvá Strýčkov sen ako súčasť Legendárnych televíznych pondelkov a druhá Päť lupičov a stará dáma zase v rámci cyklu Najkrajšie filmy nášho života.

"Kino v divadle je kultúrno - spoločenská udalosť, ktorá rozširuje povedomie o domácej, európskej a svetovej filmovej tvorbe a aktuálne reaguje aj na dianie vo svete," povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Tradícia každého štvrtého štvrtku v mesiaci pokračuje. Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, dnes v rámci cyklu "Ultimatívne kino Aréna" prinesie divákom skvelú ruskú a britskú tvorbu.

O 17tej hodine premietne na svojom plátne F.M. Dostojevského Strýčkov sen. Televízny film Strýčkov sen, ktorý režíroval Miloš Pietor, je satirickým príbehom z bežného života a ironickou kritikou ruskej malomeštiackej triedy. V kontroverznej komédii hrajú legendy slovenského herectva ako Mária Kráľovičová-Procházková, Ctibor Filčík, Martin Huba, Zdena Studenková, Eva Krížiková, Ida Rapaičová, Zora Kolínska, Alžbeta Barthová-Pietrová, Libuša Trutzová, Viliam Záborský a ďalší.

Od 19tej hodiny si filmový nadšenci môžu v Kine Divadla Aréna vychutnať skvelú britskú komédiu Williama Rosa: Päť lupičova stará dáma, ktorú dotvára hudba amerického skladateľa Henryho Manciniho a toprvýkrát vo výnimočnej HD kvalite. Dej sa odohráva okolo staršej dámy žijúcej viktoriánskom byte. Keďže jej chýba spoločnosť, rozhodne sa prenajať jedno poschodie tohto domu profesorovi hudby. S nadšením počúva koncerty vážnej hudby, ktoré sa konajú v jeho byte vždy, keď ho navštívia štyria kamaráti. Netuší však, že milovníci klasického umenia sú lupiči. Intuitívne ich začne podozrievať a rozhodne sa im nastražiť pascu. Vo filme si zahrali Peter Sellers, Alec Guinness, Cecil Parker, Herbert Lom, Frankie Howerd, Kenneth Connor, Katie Johnson a iní.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety