Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Posledný víkend jarných prázdnin ponúka množstvo aktivít

Autor: WBN/PR, 26. februára 2016 18:52
BRATISLAVA 26. februára 2016 (WBN/PR) - V bratislavskom kraji sa jarné prázdniny pomaly končia, ale podujatí, kam deti ešte možno zobrať, je stále dosť. Aj víkendové počasie má byť viac ako priaznivé a tak deti ako aj ich rodičia si môžu v bratislavskom regióne vychutnať ešte veľa kultúrnych, náučných a športových podujatí.

zoo Foto: Thinkstock


"Bratislavský región má krásnu prírodu, atraktívne prostredie, pamiatky a rôzne podujatia. Pozitívne je, že záujem o toto všetko rastie nielen u zahraničných turistov, ale aj u domácich. Nielen oni sami chcú spoznávať domáce bohatstvo, ale vedú k tomu aj svoje deti," vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo.

Počas víkendu sa môžete na náučnom chodníkuv Zámockom parku v Pezinku bližšie zoznámiť s názvami rastlín a živočíchov, ale v jeho areáli si môžete pozrieť aj voľne pohybujúce sa pávy. Tradície malokarpatského regiónu zase predstaví Malokarpatské múzeum v Pezinku, kde stále prebieha výstavaDO ZBRANE! BITKY A BOJISKÁ BRATISLAVSKÉHO KRAJA. Ide oprierez dejinami vojenstva od najstarších čias do konca 2.svetovej vojny. Prechádzku spojenú s históriou ponúka zrúcanina Biely Kameň, či lesík nad Svätým Jurom so svojimi pozostatkami gotického hradu. Nezabudnuteľným zážitkom môže byť Tigria farma v Kostolnej, ktorá každý deň od 12:00 do 16:00 predstavuje oázu Sibírskeho Tigra. Na turistický či cyklistický výlet Vás odvezie lanovka zo Železnej studničky na Kamzík. Premáva od štvrtka do nedele od 10:00 do 18:00. Na Železnej studničke nájdete aj dve umelé jazerá a športový areál.

Nádherný výhľad, v prípade pekného počasia, si môžete vychutnať z pieskového vrchu Sandberg na Devínskej Kobyle. Pýši sa aj žraločími zubami či lastúrnikmi z mora, len ich treba nájsť.

Prírodu, zvieratá a podujatia nájdete v Zoologickej záhrade, ktorá je v mesiaci február otvorená od 10:00 do 15:25.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety