Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

2% NA POMOC DEŤOM Z ONKOLÓGIE - PREČO ICH VENOVAŤ PRÁVE NÁM

Autor: WBN/PR, 1. marca 2016 13:02
BRATISLAVA 1. marca 2016 (WBN/PR) - Sme rodičovská organizácia, ktorá vznikla na základe osobných skúseností s vážnym onkologickým ochorením a následnou stratou dieťaťa. Osobná skúsenosť je to najbolestnejšie, čo môže pri práci v tejto oblasti byť. Organizáciu vedú dve matky, ktoré si prešli stratou dieťaťa. Obe dobre poznajú dané prostredie, vedia ako čo najlepšie pomáhať, keďže si tým osobne prešli.

Deťom a ich rodinám pravidelne pomáhame od roku 2006. V roku 2008 sme začali komplexne riešiť potreby detí a rodičov na detskom onkologickom oddelení v Košiciach. Našou prioritou je podpora chorých detí v rámci Košického a Prešovského kraja. Na hlavných projektoch spolupracujeme s Ligou proti rakovine SR - detský mobilný hospic, preprava detských onkologických pacientov, ubytovanie v náhradnom domove Ligy proti rakovine pre rodičov chorých detí. Dlhodobo a pravidelne pokrývame reálne potreby detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa počas liečby ich dieťaťa stretávajú s rôznymi problémami, od strachu, stresu z choroby dieťaťa, až po stratu príjmu, zamestnania alebo rozpadu rodiny. Rodinu, ktorej ochorelo dieťa, vždy berieme ako celok a prihliadame na jej potreby.
Deťom a ich rodičom pravidelne poskytujeme služby pacientského dôverníka, psychologičky, sociálnej pracovníčky, prepravu detských pacientov, ubytovanie pre rodičov, materiálnu pomoc, informačný servis.
Sme prvým a jediným detským mobilným hospicom na východnom Slovensku. Podporujeme rodiny s deťmi v terminálnom štádiu, poskytujeme domácu hospicovú starostlivosť a podporu rodín po strate dieťaťa.

Spolupracujeme s organizáciami z celého Slovenska s rovnakým alebo podobným zameraním – Liga proti rakovine, Dobrý anjel a iné.

O tom, čo sme pre deti a ich rodiny za posledné roky do súčasnosti urobili a ako sme im pomohli, hovoria skutočné čísla:
(uvedené údaje sú k 31.12.2015)

Detský mobilný hospic, domáca hospicová starostlivosť - od roku 2012
Celkový počet pacientov: 20 - 9/KE kraj, 11/PO kraj
Celkový počet dní starostlivosti: 968
Celkový počet domácich návštev: 98
Najkratšia starostlivosť: 2 dni
Najdlhšia starostlivosť: 218 dní

Preprava detských onkologických pacientov - od roku 2011
Celkový počet najazdených km: 327 206
Celkový počet jázd: 1709

Ubytovanie v náhradnom domove pre rodičov - od roku 2008
Celkový počet ubytovaných osôb: 552
Celkový počet nocí: 2895

Viac informácií o našej organizácii nájdete na www.svetielkopomoci.sk

svetielko pomociPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety