Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Duálna akadémia už v septembri

Autor: WBN/PR, 3. marca 2016 12:46
BRATISLAVA 3. marca 2016 (WBN/PR) - Bratislavský samosprávny kraj spolu s najväčším zamestnávateľom v regióne - automobilkou Volkswagen Slovakia a. s. a s Matador Automotive, spustí výučbu v Duálnej akadémii už v najbližšom školskom roku. Zelenú duálnemu vzdelávaniu v kraji dali 19. februára všetci prítomní poslanci Zastupiteľstva BSK.

praca Foto: Thinkstock


"Projekt považujem za referenčný bod a je významným krokom k tomu, aby naši študenti po absolvovaní tejto školy mali prácu nielen vo Volkswagene na Slovensku, ale po celej Európe. Zapadá to aj do širšej stratégie župy, kde duálne vzdelávanie v menšom meradle beží aj v rámci ostatných škôl v telekomunikačných či elektrotechnických oblastiach. Je to príspevok bratislavskej župy, Volkswagenu a ďalších partnerov k tomu, aby úroveň vzdelávania na Slovensku bola rovnako vysoká ako v Nemecku", povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Poslanci Zastupiteľstva BSK 19. februára na svojom zasadnutí jednohlasne schválili zmenu zriaďovateľa SOŠ automobilovej J. Jonáša 5 v Bratislave na Záujmovú združenie právnických osôb Duálna akadémia, ktorého súčasťou je aj Volkswagen Slovakia, a. s., a Matador Automotive. Od septembra tak budú študenti pripravovaní na výkon svojho povolania priamo u svojho budúceho zamestnávateľa, ktorým bude už počas štúdia samotná automobilka. Praktická výučba, priamo v závode, bude tvoriť viac ako polovicu výučbového času študentov.

Duálna akadémia ponúkne štúdium v odboroch mechanik-mechatronik, mechanik elektrotechnik, mechanik strojov a zariadení a mechanik nastavovač. Do prvého ročníka môže nastúpiť takmer stovka terajších deviatakov. Štúdium na Duálnej akadémii bude bezplatné a navyše ponúkne študentom príspevok na ubytovanie na internáte aj na dopravu. Okrem toho budú študenti podporovaní aj štipendiom, odmenou za produktívnu prácu a ďalšími benefitmi. Po ukončení štúdia získajú výučný list, maturitné vysvedčenie aj medzinárodne platný certifikát, no najmä garanciu pracovného miesta v automobilke.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety