Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Veľká noc s dobrotami, ktoré napečieme za vás

Autor: WBN/PR, 10. marca 2016 15:27, aktualizované: 10. marca 2016 18:14
Veľká noc je predo dvermi a vy si lámete hlavu, kedy a čo napiecť pre šibačov, na rodinné stretnutia, či výlety? Ak chcete potešiť nielen maškrtné jazýčky, ale aj oko, navštívte niektorý z našich obchodov s vlastnou pekárňou a vyberte si zo širokej sezónnej ponuky.

tesco logo Foto: Tesco
BRATISLAVA 10. marca Klasikou je mazanec, jeho miesto na veľkonočnom stole je zatiaľ neotrasiteľné. Chutí malým aj veľkým a môžete ho jesť od raňajok až po olovrant. Svojím zjavom môže byť dokonca súčasťou výzdoby na veľkonočnej tabuli. Receptúry sa odlišujú nielen v krajoch, ale aj v rodinách. Od kruhových bochníkov s hrozienkami, až po prepracované pletence s mandľovou posýpkou, alebo s rôznymi plnkami. Nie všetky gazdinky si však na prípravu kysnutej pochúťky trúfajú a predsa si ju nechcú odoprieť. Riešenie je jednoduchšie, ako sa zdá – v obchodoch Tesco s vlastnou pekárňou kúpite mazance v dvoch veľkostiach, čerstvo upečené, s krehkou štruktúrou cesta a krásnym vzhľadom ešte teplé... A s nimi aj ďalšie druhy pečiva v rôznych tvaroch na motívy sviatkov Veľkej noci.

Veľkonočné dobroty z vlastných Tesco pekární

Pravé mazance a veľkonočné pečivo, ručne vymiesené a pečené v peci už zákazníci nájdu v ponuke obchodov Tesco. Všetky výrobky sú pečené pekármi priamo na mieste v pekárňach, a to od dovezenia surovín, prípravy cesta, tvarovania výrobkov, až po pečenie. Produktový špecialista pre pekárenské výrobky spoločnosti Tesco, Jaroslav Heptner hovorí: "Aby sme zaručili maximálnu čerstvosť, pečieme celý sortiment minimálne dvakrát denne. Krátko pred sviatkami, približne 2–3 dni, dokonca trikrát až štyrikrát za deň."

Veľkonočné pečivo sa v našich Tesco pekárňach pripravuje z dvoch druhov kysnutého cesta. Základ oboch tvorí slovenská múka, cukor, soľ a droždie. Cesto, z ktorého sa vyrába judáš v tvare slimáka, špirály, veľkonočný pletenec, sladká pletenka s mandľami a cukrom, veľkonočný zajačik, dva druhy vianočiek a mazanec obsahuje navyše margarín a vodu. V druhom je voda v receptúre nahradená polotučným mliekom a margarín je nahradený maslom – z tohto cesta pekári tvarujú maslové pletenky s mandľami, maslovú pletenku s cukrom a maslový mazanec s mandľami.

Najobľúbenejšie sú mazance

Veľkonočné a sezónne pečivo je u zákazníkov Tesca veľmi populárne, o čom sme sa presvedčili minulý rok, kedy sa predaj sladkého pečiva v období Veľkej noci zvýšil rádovo o desiatky percent. "O veľkonočné pečivo bol dlhodobo veľký záujem, preto sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku ručne vyrábaných produktov," opäť hovorí Jaroslav Heptner a dodáva: "Tradične najpopulárnejšie sú mazance. Pre zákazníkov sú ale zaujímavé aj ďalšie druhy pečiva. Po desiatkach kusov si ich od nás dokonca objednávajú materské školy, alebo domovy dôchodcov."

Celý sortiment veľkonočného pečiva bude v ponuke vo všetkých 27 hypermarketoch Tesco s vlastnou pekárňou až do Veľkonočného pondelka, ktorý tento rok pripadne na 28. marca. Naši zákazníci si však veľkonočné pečivo môžu objednať aj priamo domov, prostredníctvom služby Tesco Potraviny domov na www.potravinydomov,itesco.sk

Mazanec extra s mandľami, 230 g
Tesco, bežná cena: 0,99 eur
Veľkonočný zajačik, 100 g
Tesco, bežná cena: 0,49 eur
Veľkonočný pletenec, 120 g
Tesco, bežná cena: 0,49 eur
Mazanec s maslom a mandľami, 230 g
Tesco, bežná cena: 0,99 eur


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety