Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Ľadový dóm bude otvorený aj počas Veľkej noci

Autor: SITA, 20. marca 2016 18:57
Tatranský ľadový dóm na Hrebienku naďalej láka návštevníkov, pokračujú v ňom nedeľné koncerty, ľudí privíta aj počas veľkonočných sviatkov.
Tatranský ľadový dóm Chrám z ľadu je postavený v barokovom štýle, je väčší a zdobia ho aj zamrznuté kvety v ľade. Patrí k top atrakciám vo Vysokých Tatrách a písalo sa o ňom už aj v zahraničí. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
STARÝ SMOKOVEC 20. marca (WebNoviny.sk) - Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vo Vysokých Tatrách láme naďalej rekordy. "Naozaj nás teší, že návštevnosť počas tejto sezóny je veľmi vysoká, blížime sa k cieľu, ktorý sme si dali, a tým je 200-tisíc návštevníkov," informovala agentúru SITA výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Lenka Maťašovská.


O ľadový dóm je veľký záujem

Aj napriek slabšej zime a vyšším teplotám je podľa jej slov dóm vďaka chladiacemu systému stále vo vynikajúcom stave. Otvorený bude aj počas Veľkej noci.

Obrazom: Tatranský ľadový dóm


Podľa Maťašovskej je o ľadový chrám, ktorý bol otvorený koncom novembra minulého roka, zo strany návštevníkov Vysokých Tatier veľký záujem. Pred jeho vchodom sa často vytvárajú rady, keďže pri vyšších teplotách púšťajú návštevníkov do vnútra len v menších skupinkách.

Hoci stavba z takmer 70 ton ľadu ostala neporušená, ľadové sochy, ktoré boli v jej okolí vybudované počas podujatia Tatry Ice Master, neoficiálnych majstrovstiev sveta v stavaní ľadových sôch v posledných januárových dňoch, už zmizli. "Bolo veľmi teplo, sochy tak nevydržali veľmi dlho, roztopili sa a do dvoch týždňov zmizli," dodala Maťašovská.

Obrazom: Tatry Ice Master 2016


Tento rok stihli Tatranci v chráme z ľadu zrealizovať zatiaľ štyri svadby a jedny oficiálne zásnuby, ďalšia svadba ich čaká koncom tohto týždňa. Naďalej v ňom pokračujú aj nedeľné hudobné vystúpenia o 16:00. Najbližšie sa predstaví Vyhodňarske trio s veselými pesničkami z východoslovenského regiónu, o týždeň neskôr zase zoskupenie Romantic Piano, ktoré predvedie populárne evergreeny. Posledný koncert je predbežne naplánovaný na 3. apríla.


O osude ľadového dómu rozhodne počasie

Tatranský ľadový dóm by mal privítať návštevníkov aj počas Veľkej noci. "Tí , ktorí prídu do Tatier vítať sviatky jari, môžu navštíviť aj Tatranský dóm, pripravený bude aj koncert," pripomenula Maťašovská. Dokedy bude dóm počas tejto sezóny otvorený, zatiaľ nevie, všetko bude závisieť od počasia.

Ľadová atrakcia je aktuálne otvorená denne od 8:30 do 16:30, záujemcovia sa k nej môžu dostať zo Starého Smokovca pozemnou lanovkou i pešo. "Niektorí sa sem prichádzajú prejsť, vyberú sa k dómu, kde sa odfotia, iní sa vyberú aj ďalej na niektorú z chát, či už na Rainerovu, Bilíkovú alebo Zamkovského chatu," uzavrela výkonná riaditeľka miestnej OOCR.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety