Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Eurofondy na opravu ciest

Autor: WBN/PR, 15. marca 2016 18:35
BRATISLAVA 15. marca 2016 (WBN/PR) - Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz získal finančnú podporu z eurofondov aj pre rekonštrukciu ciest II. a III. triedy na svojom území, čím aspoň čiastočne znížil svoje znevýhodnenie oproti ostatným regiónom Slovenska. Prvou zrekonštruovanou cestou by mala byť spojnica Rohožník – Malacky.

bsk


"My sme prišli do Rohožníka oznámiť, že začíname verejné obstarávanie na tendrovú dokumentáciu, ktorá je nevyhnutná na to, aby sa opravila táto cesta, ktorá nás vlastne spája s Malackami samotnými, aby sa urobil obchvat Rohožníka a popri tej ceste sa zároveň ako tretia etapa obstarajú aj takzvané cyklochodníky, ako je to napríklad v Rakúsku," vyjadril sa počas včerajšieho brífingu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Komunikácia III. triedy 50310 (Rohožník - Malacky) si vyžaduje kompletnú rekonštrukciu nakoľko má nevyhovujúci stav, k čomu prispieva aj intenzita dopravy ťažkými nákladnými vozidlami z priemyselných závodov v Rohožníku. Cieľom rekonštrukcie je zabezpečiť plynulú a bezpečnú dopravu, vybudovať kvalitnú a kapacitne vyhovujúcu cestu pre potreby regionálnej, najmä nákladnej dopravy. Existujúca cesta III. triedy 50310 už nevyhovuje dnešnému dopravnému zaťaženiu. Spojnica Rohožník - Malacky je strategickým napojením na ostatnú cestnú sieť pre viaceré výrobné závody a spoločnosti pôsobiace v oblasti.
Rekonštruovať sa bude niečo vyše 8 kilometrový úsek komunikácie. Šírka zrekonštruovanej cesty bude 9,5 m. V projekte sa uvažuje s priamym napojením na diaľničnú sieť (D2) z čoho vyplýva odľahčenie prejazdu ťažkých nákladných vozidiel cez mesto Malacky (cesty II/590 a II/503) a v smere Rohožník - Pernek - Lozorno (II/501). Súčasťou rekonštrukčných prác bude úprava smerového a výškového vedenia cestnej komunikácie a šírkového usporiadania na 9,5 km čím bude nová komunikácie kategorizovaná ako komunikácia II. triedy.

Projekt Modernizácia cesty III. triedy 50310 medzi obcou Rohožník a mestom Malacky je aj projektom Akčného plánu BSK pre roky 2014 – 2020. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v rámci prioritnej osi č. 1 Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch je cieľom zabezpečiť kvalitné pripojenie znevýhodnených miest a vidieckych regiónov ako aj prepojenie lokálnej siete na infraštruktúru TEN-T a cesty I. triedy.

"Predpokladám, že do Malaciek budeme musieť chodiť cez obec Kuchyňa a Pernek. Cesta do Malaciek sa predĺži o asi 13km. Všetci sú nejakým spôsobom zmierení, že takéto obmedzenia budú a dokonca by som povedal, že keď tie obmedzenia nastanú, tak bude to znak, že cesta o ktorej sa hovorí dlhé roky je v stave výstavby," dodal Peter Švaral, starosta obce Rohožník a poslanec BSK.

Bratislavský samosprávny kraj vykonal majetkovoprávne usporiadanie a predloženie samotného projektu bude schvaľovať Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja v júni.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety