Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ má pred sebou ešte štyri týždne

Autor: WBN/PR, 22. marca 2016 17:12
BRATISLAVA 22. marca 2016 (WBN/PR) - Mladí čitatelia sa ešte stále môžu zapojiť do prebiehajúcej súťaže "Vráťme knihy do škôl", ktorá sa už po piaty raz teší veľkej obľube. Spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj. Do 15. apríla 2016 sa do nej môžu zapojiť mladí čitatelia z materských, základných a stredných škôl.

knihy


Predchádzajúce štyri ročníky tejto súťaže ukázali, že deti, žiaci, mládež chcú čítať, majú záujem o literatúru. Dôkazom toho aj fakt, že čísla prihlásených prác do projektu každým rokom stúpajú​," vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Piaty ročník projektu "Vráťme knihy do škôl" odštartoval 15. februára 2016. Spoločne ho organizujú Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a ​vydavateľstvá IKAR a Raabe. Jeho cieľom je podporiť čítanie u detí a mládeže a vytvárať pozitívny vzťah ku knihám.

Mladí čitatelia, teda škôlkari, školáci aj stredoškoláci, sa môžu do súťaže zapojiť do 15. apríla 2016 prostredníctvom webovej stránky www.vratmeknihydoskol.sk. Podmienkou je zaslať krátky text o prečítanej knihe, objasniť dôvody, kvôli čomu si zvolili knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe vychovávateľom prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text alebo obrázok.

O víťazoch súťaže "Vráťme knihy do škôl" rozhodne losovanie 21. apríla 2016. Pripravených je pre nich viac ako 60 cien. Žiaci a študenti súťažia o elektronické čítačky, balíčky kníh, ale aj o výlet do Bruselu. Najaktívnejšia škola získa notebook a ďalšie školy v poradí odborné publikácie od vydavateľstva Raabe. Ocenení budú aj Knižní anjeli, ​teda súťažiacimi navrhnuté osobnosti, ktor​é vedú mládež k literatúre. Môžu to byť knihovníci, učitelia slovenčiny alebo vychovávateľky.​
Podrobné informácie o projekte a pravidlá sú na webstránke www.vratmeknihydoskol.sk/.
Súťaž má úspešne za sebou tri ročníky, ktoré sa zameriavali predovšetkým na stredoškolákov. Pre veľký záujem bola v minulom roku rozšírená o kategórie žiakov základných a materských škôl. V roku 2015 ​bolo do súťaže prihlásených až 21 953 príspevkov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety