V odvete medzi Gladiátormi a Paneuropou sa body delili

EUHL

Gladiators Trenčín – Paneuropa Kings 2:3 po predl. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 22. Jankových (Smolka, Haščič), 23. Feranec (Zvara, Okuliar) – 14. Szabó (Barták, Jurjak), 31. Jurjak (Barták, Szabó), 61. Mlynčár (Kopecký)

Vylúčení: 5:10 na dve minúty, navyše Mašlanka (PAN) OT za nešportové správanie, presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 30:42

Rozhodovali: M. Gallo, D. Lesay

Gladiators Trenčín: Stuhl – Orolín, Okuliar, Smolka, Hajský, Matejka, Vaněk, D. Zvara, Feranec, Haščič, Sanna, Kollárik, Kopunec, Vystavil, Haluška, Birás, Jankových

Paneuropa Kings: Orlík – Kopecký, Mlynčár, Čechovič, Tarabík, Mašlanka, Hubek, Guryča, Divinec, Krahulec, Rutkovský, Barták, Szabó, Pribula, Takáč, Jurjak, Ketner

Hoci vo väčšine prípadov platí, že v zápase útočí domáci tím, hosťujúci vysokoškoláci z Bratislavy ani zďaleka nevsádzali na defenzívnu hru. Rutkovský to skúšal šikovným nahodením pred bránku spoza ľavého kruhu, pohrozila tiež dvojica Hubek – Mlynčár, no ani po množstve dorážok nebolo gólové skóre zápasu otvorené. Na druhej strane to na dvakrát skúšal Birás, individuálny prienik predviedol Haščič. O prvý presný zásah sa postarali hostia v 14. minúte, keď Barták posunul puk Szabóvi, ktorý využil protipohyb Stuhla a zakončil tak do odkrytej bránky.

Na prelome tretín si trenčianski vysokoškoláci zahrali presilovú hru a tesne po jej skončení dokázali zásluhou dorážky z hokejky Davida Jankových vyrovnať. Netrvalo dlho a Gladiátori sa tešili znova, tento raz po vyhratom buly dostal puk na modrú Feranec a svojou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Zápas sprevádzalo množstvo vylúčení, či už na jednej alebo na druhej strane, čo sa podpísalo i pod bojovnú hru a nasadenie. Bratislavčania dokázali dokonca pohroziť počas vlastného oslabenia, keď sa dopredu dostal Mlynčár, no Stuhl jeho puk vychytal. Recept na spomínaného brankára ale našiel Jurjak, ktorý to vyskúšal z ľavého kruhu. Do príležitostí dostať tím Paneuropy do vedenia mala dvojica Hubek – Mlynčár, no skóre sa viac nemenilo.

V záverečnom dejstve rozhodca opäť niekoľkokrát použil svoju píšťalku, no napriek presilovým hrám nedokázali tímy skórovať. Počas signalizovaného vylúčenia zahodil svoju šancu Okuliar, následne od modrej nastrelil konštrukciu Matejka. Trenčanom bolo poskytnuté i trestné strieľanie, nakoľko Sanna bol podrazený, no napokon mu jeho blafák nevyšiel. V samom závere chýbal kúsok šťastia Ferancovi, ktorému sa skĺzol puk a možné zakončenie do odkrytej bránky sa tak nekonalo. Keďže po 60-ich minútach hry bol stav nerozhodný, zápas sa prehupol do predĺženia, v ktorom sa dokázali hostia presadiť po 40 sekundách a zásluhou Mlynčára si tak uchmatli bod navyše.

autor: Janka Danková