Gladiátori zdolali Diplomatov 7:5, Zemko sa blysol hetrikom

Gladiators Trenčín – Diplomats Pressburg 7:5 (3:4, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie: 6. Vaněk (Varga), 12. Zemko (Matejka), 16. Luhový (Zemko, Haščič), 29. Zemko (Vaněk), 47. Haščič (Zvara), 53. Matejka (Haščič, Vaněk), 60. Zemko – 2. Krahulec (Zvara), 6. Just (Holeš, Mucha), 13. Mucha (Holeš, Kraus), 20. Krahulec (Just), 37. Kraus

Vylúčení: 4:8 na dve minúty, navyše Demo (DIP) 10+DKZ+OT za nešportové správanie, presilové hry: 2:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 40:39

Rozhodovali: D. Lesay – A. Rehák, D. Pleško

Gladiators Trenčín: Stuhl (21. Trandžík) – Orolín, Okuliar, Smolka, Zemko, Matejka, Martyčák, Vaněk, D. Zvara, Haščič, Kopunec, Luhový, Varga, Haluška, Jánoš, Balaj, Jankových

Diplomats Pressburg: Pravda – Krahulec, Podgorski, Faktor, Hegely, Winkler, Kraus, Holeš, Demo, Mučka, R. Zvara, Brincko, Mucha, Just, Rutkovský, Kučera

Úvod stretnutia lepšie vyšiel hosťom, ktorí hneď po prvej strele zásluhou Krahulca viedli. Netrvalo dlho a svoj náskok navýšili, keď zľava prekonal Stuhla Just. Trenčianski vysokoškoláci však ukázali, že sa nemienia tak ľahko vzdať, a už po 21 sekundách hry znížil Vaněk. Následne si zahrali presilovú hru a tú dokázali aj využiť vo svoj prospech, Zemko prestrelil Pravdu a vyrovnal na 2:2. Bitka o gólové vedenie pokračovala ďalej, Holešova strela bola síce vyrazená, no puk dokázal zužitkovať Mucha a poslal svoj tím zakončením pomedzi nohy opäť do vedenia. V 16. minúte sa dokázal o vyrovnanie postarať Luhový, a už-už sa zdalo, že po prvej tretine bude stav nerozhodný. Avšak 15 sekúnd pred koncom vystrelil zľava Krahulec, puk namieril do pravého horného rohu a Diplomati boli znova vo vedení.

Aj do druhej časti vstúpili vysokoškoláci z Bratislavy svižne, individuálne to skúšal Holeš, neskôr pridal strelu sprava Krahulec i Kraus. Spomínaní hráči sa museli následne brániť, a hoci dve minúty v oslabení zvládli, krátko po naskočení piateho korčuliara na ľad inkasovali z hokejky Zemka. Aj po vyrovnaní gólového skóre si hostia zahrali vo štvorici a to dokonca hneď dvakrát, od modrej páli Matejka, z ľavého kruhu Varga, ale na Pravdu to nestačilo. Vaněkovi dokonca nevyšlo ani trestné strieľanie. O krátku chvíľu boli v rovnakej šanci Diplomati, tam domáci brankár čelil Krausovi, ktorý zakončoval zľava, pričom trenčiansky gólman si napokon sám tečoval puk do bránky.

Záverečnú tretinu začali hostia presilovkou, no tá netrvala dlho a počet hráčov na ľade sa vyrovnal. Počas rovnovážneho stavu tlačili najmä Trenčania a svoj tlak dokázali po naskočení vylúčeného Haščiča pretaviť aj do vyrovnania. Práve spomínaný Trenčan upravil stav, no hostia mohli okamžite zareagovať, keď zľava strieľal Hegely a pohrozil i Holeš. Opak sa ale stal skutočnosťou, po prvý raz v zápase sa po strele Matejku dostali do vedenia Gladiátori. Hostia hľadali recept na domáceho gólmana a hoci im bola poskytnutá i presilovka a rozhodli sa tiež pre power-play, prekonať ho nedokázali. Naopak technickým gólom si poistili víťazstvo Trenčania, pričom Zemko zaznamenal hetrik.

autor: Janka Danková