Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Českí biskupi poprosili pápeža, aby prijal Róberta Bezáka

Autor: SITA, 18. februára 2014 09:21, aktualizované: 18. februára 2014 09:51
bezak Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Českí a moravskí biskupi požiadali Svätého Otca Františka, aby prijal odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka. Povedal to pre českú kresťanskú televíziu Noe ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz.

Českí a moravskí biskupi boli od 11. do 17. februára na návšteve ad limina apostolorum v Ríme. Bola to prvá oficiálna príležitosť, kedy sa biskupi spoločne stretli so Svätým Otcom Františkom.

Ako povedal Lobkowicz, biskupi otvorili tému Bezáka pred Svätým Otcom s prosbou, aby "otca Róberta prijal, aby si to mohli vyrozprávať". Svätý Otec je podľa biskupa o veci informovaný.

Odporúčame:

Film o Róbertovi Bezákovi príde do kín v marci

Pápež sa nestretne s Róbertom Bezákom, kým sa neospravedlní

Vatikán očistí vyhnaného Bezáka, tvrdí rakúsky teológ"Vie veľmi dobre - z jeho reakcie bolo vidno, že mu to nie je neznáma kauza - a tak tu nádej máme," vyhlásil biskup s tým, že snáď sa táto kauza nejako pohne. Zároveň dodal, že on nevie, čo je za odvolaním Bezáka.

Podľa katolíckeho aktivistu Františka Mikloša, ktorý v roku 2009 ako prvý upozornil na pripravované odvolanie Bezáka, Česi, ako nie prvýkrát v dejinách, sa ukázali prosbou svojich biskupov pápežovi, ako naozaj náš bratský národ, pre ktorých puto rozdelením Československa neskončilo. "Toto ich gesto sa už navždy stane súčasťou dejín katolíckej cirkvi na Slovensku. Úprimne im za to ďakujeme," povedal Mikloško v utorok pre agentúru SITA.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) nebude nijako komentovať informácie, podľa ktorých českí a moravskí biskupi požiadali Svätého Otca Františka, aby prijal odvolaného trnavského arcibiskupa Bezáka. Ako povedal v utorok pre agentúru SITA hovorca KBS Jozef Kováčik, KBS nevstupuje do menovania ani odvolávania biskupov.

Obrazom: Bratislava podporila odvolaného Róberta Bezáka


Bezáka vysvätili za biskupa 6. júna 2009. Z riadenia Trnavskej arcidiecézy ho odvolal pápež Benedikt XVI. 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012. Róbert Bezák opustil začiatkom decembra Slovensko a presťahoval sa do talianskeho Bussolenga. V tamojšom kláštore redemptoristov začal život rehoľníka.

Záznam komponovaného večera pri príležitosti cesty českých biskupov do Ríma si môžete pozrieť TU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety