Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SNS má na eurokandidátke moderátora aj exfutbalistu

Autor: SITA, 14. marca 2014 13:21
Lídrom kandidátky SNS bude predseda Andrej Danko. Z druhého miesta bude kandidovať bývalý poslanec Rafael Rafaj.
dusan tittel Bývalý futbalista Dušan Tittel politike dlho odolával, no teraz je na kandidátke národniarov. Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) – Slovenská národná strana (SNS) zlákala na kandidačnú listinu do májových eurovolieb bývalého futbalistu Dušana Tittela, ale aj syna speváka Karola Konárika, bývalú političku Mečiarovej ĽS-HZDS Evu Antošovú i bývalého podpredsedu parlamentu Mariána Andela. Všetci sú dnes členmi SNS.

Lídrom kandidátky bude predseda strany Andrej Danko. Z druhého miesta bude kandidovať bývalý poslanec NR SR a dnes prvý podpredseda SNS Rafael Rafaj. Trojkou bude poslanec v EP za SNS Jaroslav Paška. Zo štvrtého miesta bude kandidovať Dušan Tittel, ktorého chcela na jeseň pravica navrhnúť ako svojho kandidáta na trenčianskeho župana.

Odporúčame:

SDKÚ schválilo kandidátku do eurovolieb, nastali v nej zmeny
Tittel politike odolával

Päťkou na kandidátke je exposlankyňa NR SR Eva Antošová. Poslanec Banskobystrického kraja Karol Konárik kandiduje zo šiesteho miesta. Za ním na kandidátke budú Vladimír Chovan, novinár Pavel Kapusta, televízny moderátor Karol Farkašovský, Tomáš Zanovit, Pavol Fedor, Jaroslav Ridoško a Marián Andel.

Kandidatúru do EP cíti Danko ako povinnosť, pretože dvíha zástavu strany z blata. "Je to moja povinnosť zabojovať, aby sa SNS dostala do bruselského parlamentu," povedal s tým, že sa mieni rozlúčiť s kariérou advokáta a chce sa profesionálne venovať politike. "Chcem ísť s kožou na trh. Úspech i neúspech bude pripisovaný na vrub mojej osoby," vyhlásil.

Tittel sa dlhšie bránil, aby aktívne vstúpil do politiky. Mal viacero diskusií na túto tému, ale teraz ho oslovila vízia nového predsedu SNS. Podľa neho táto strana má potenciál. Na Slovensku treba urobiť reformu športu a v SNS sa chce podieľať na príprave takejto reformy.


Rovnaké pravidlá pre štáty

SNS prijala takzvané Popradské memorandum, ktorým vyjadrila nespokojnosť so stagnáciou EÚ. Preto v memorande žiada zmeny, ktoré by únia mala urobiť. SNS žiada v memorande zastaviť pokusy o zmeny volieb do EP a bezdôvodnú centralizáciu. Národniari chcú rovnaké pravidlá pre všetky štáty.

Zároveň žiadajú sankcie pre všetkých, ktorí porušujú pravidlá. Podľa Danka SNS dnes ide inou cestou, ako je agresivita a hulvátstvo. Dôkazom je aj Popradské memorandum, ktoré označil za programový dokument vo vzťahu k EÚ. Iné strany podľa neho taký dokument nemajú. Danko vníma, že Slovensko je dnes kolóniou v Európe, kde sa pracuje za nižšie mzdy ako inde v Európe. Zle sa mu pozerá na to, že mladí odchádzajú zo Slovenska.

Voľby do europarlamentu sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája. V SR pôjde o tretie eurovoľby, predtým sa konali v rokoch 2004 a 2009. Naposledy si Slovensko volilo 13 europoslancov. Účasť na voľbách do EP na Slovensku bola nízka, v roku 2009 prišlo k urnám 19,64 percenta oprávnených voličov. SNS má v Európskom parlamente jediného poslanca, ktorým je Jaroslav Paška.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety