Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico bude chcieť váhanie pravice využiť, myslia si analytici

Autor: SITA, 26. marca 2014 06:43
Analytik Ján Baránek si myslí, že aj u pravicových voličov môžu zaberať niektoré argumenty o Andrejovi Kiskovi.
Robert Fico Premiér Robert Fico má podľa analytikov pre váhanie pravice väčšie šance uspieť. Foto: SITA/Lukáš Macek
BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) - Robert Fico bude chcieť využiť váhanie kandidátov pravice otvorene podporiť Andreja Kisku. Zhodujú sa na tom viacerí politickí analytici.

Z utorkovej tlačovej konferencie, na ktorej sa mali zúčastniť neúspešní kandidáti na prezidenta Radoslav Procházka a Milan Kňažko a kandidát v druhom kole prezidentských volieb Andrej Kiska sa Kňažko nakoniec ospravedlnil a Procházka voličov vyzval na účasť v druhom kole.

Odporúčame:

Kňažko nešiel podporiť Kisku, Procházka tak spravil nepriamo"Nie je ale jasné, či by vyhlásenia podpory z ich strany mali nejakú pridanú hodnotu," povedal politológ Grigorij Mesežnikov. Podľa neho sú voliči oboch neúspešných kandidátov dostatočne zmobilizovaní proti premiérovi.

"U Procházku môže úlohu zohrávať aj veľké sklamanie z toho, že nepostúpil do druhého kola," myslí si Mesežnikov. "Teraz môže mať Procházka pocit, že Kiska nedostatočne reprezentuje jeho odkaz." Robert Fico sa podľa Mesežnikova bude snažiť toto váhanie využiť vo svoj prospech poukazovaním na Kiskovu nedôveryhodnosť. "Pre pravicových voličov však Fico nie je autorita, takže je otázne, či to bude mať nejaký účinok," dodal.

Všetko o prezidentských voľbách nájdete --->> TU.Analytik Ján Baránek si myslí, že aj u pravicových voličov môžu zaberať niektoré argumenty o Kiskovi. "Nebankovky, scientológia a predovšetkým neskúsenosť," povedal. "Na časť voličov Procházku a Kňažka to môže mať vplyv, v druhom kole môže byť napríklad nižšia účasť." Fico má podľa neho príležitosť využiť to. Môže naďalej opakovať svoje vyhlásenia o Kiskovej neskúsenosti a nečitateľnosti a argumentovať, že aj pravica sa ho zdráha podporiť.

Video: Kňažko podporiť Kisku neprišiel, Procházka to urobil nepriamo


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety