Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Kristína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico bude chcieť váhanie pravice využiť, myslia si analytici

Autor: SITA, 26. marca 2014 06:43
Analytik Ján Baránek si myslí, že aj u pravicových voličov môžu zaberať niektoré argumenty o Andrejovi Kiskovi.
Robert Fico Premiér Robert Fico má podľa analytikov pre váhanie pravice väčšie šance uspieť. Foto: SITA/Lukáš Macek
BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) - Robert Fico bude chcieť využiť váhanie kandidátov pravice otvorene podporiť Andreja Kisku. Zhodujú sa na tom viacerí politickí analytici.

Z utorkovej tlačovej konferencie, na ktorej sa mali zúčastniť neúspešní kandidáti na prezidenta Radoslav Procházka a Milan Kňažko a kandidát v druhom kole prezidentských volieb Andrej Kiska sa Kňažko nakoniec ospravedlnil a Procházka voličov vyzval na účasť v druhom kole.

Odporúčame:

Kňažko nešiel podporiť Kisku, Procházka tak spravil nepriamo"Nie je ale jasné, či by vyhlásenia podpory z ich strany mali nejakú pridanú hodnotu," povedal politológ Grigorij Mesežnikov. Podľa neho sú voliči oboch neúspešných kandidátov dostatočne zmobilizovaní proti premiérovi.

"U Procházku môže úlohu zohrávať aj veľké sklamanie z toho, že nepostúpil do druhého kola," myslí si Mesežnikov. "Teraz môže mať Procházka pocit, že Kiska nedostatočne reprezentuje jeho odkaz." Robert Fico sa podľa Mesežnikova bude snažiť toto váhanie využiť vo svoj prospech poukazovaním na Kiskovu nedôveryhodnosť. "Pre pravicových voličov však Fico nie je autorita, takže je otázne, či to bude mať nejaký účinok," dodal.

Všetko o prezidentských voľbách nájdete --->> TU.Analytik Ján Baránek si myslí, že aj u pravicových voličov môžu zaberať niektoré argumenty o Kiskovi. "Nebankovky, scientológia a predovšetkým neskúsenosť," povedal. "Na časť voličov Procházku a Kňažka to môže mať vplyv, v druhom kole môže byť napríklad nižšia účasť." Fico má podľa neho príležitosť využiť to. Môže naďalej opakovať svoje vyhlásenia o Kiskovej neskúsenosti a nečitateľnosti a argumentovať, že aj pravica sa ho zdráha podporiť.

Video: Kňažko podporiť Kisku neprišiel, Procházka to urobil nepriamo


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety