Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Štefan Harabin zareagoval na svoju kritiku od premiéra Fica

Autor: SITA, 26. marca 2014 06:50
Fico, Harabin, bozk Zľava: Premiér Robert Fico a predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin počas slávnostného galaprogramu Ochrankyňa národa, spojeného s pozdravmi hostí a ocenením osobností. Martin, 3. august 2013. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) - Predseda najvyššieho súdu Štefan Harabin sa nezaoberal otázkou, či bude opäť kandidovať ani po vyjadrení prezidentského kandidáta, premiéra Roberta Fica (Smer-SD), že by mu neodporúčal, aby znova kandidoval.

"Pre mňa je táto otázka neaktuálna," vyhlásil v utorok Harabin s argumentom, že má veľa práce s riadením súdu, lebo je zavalený podaniami od nebankoviek. Fico pomenoval aj dôvod, pre ktorý by teraz radil Harabinovi tak, ako povedal.

Odporúčame aj:

Fico by Harabinovi neodporúčal kandidovať do čela NS SR"Je objektívny fakt, že predseda najvyššieho súdu rozdeľuje súdnictvo. Preto ak by sa mňa opýtal pán Harabin, či by som mu odporúčal, aby kandidoval na predsedu najvyššieho súdu, tak by som mu povedal, aby nekandidoval, že mu to neodporúčam," povedal Fico v sobotňajšej diskusnom dueli Rozhlasu a televízie Slovenska k prezidentským voľbám.

Podľa Harabina je v demokracii rôznorodosť názorov bežná. "Každý, kto má v demokratickej spoločnosti názor, tak má prívržencov svojho názoru a má oponentov svojho názoru. Toto je princíp fungovania demokratickej spoločnosti," uviedol.

stefan harabin Predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Foto: SITA/Marián Peiger


Harabinovi sa päťročné funkčné obdobie na poste šéfa najvyššieho súdu skončí 22. júna. Zákon mu stanovuje len to, že voľby musí vyhlásiť najneskôr 45 dní pred ich konaním - zatiaľ tak neurobil.

"Zákon bude dodržaný. U Harabina sa nestalo nikdy, že by zákon nebol dodržaný, preto som tu 15 rokov a nikdy mi nikto nepreukázal, že by som porušil zákon čo i len o milimeter," povedal. Pripomína, že kandidáti sa neprihlasujú sami, musia ich navrhnúť oprávnené osoby. "A ja viem, koho sudcovia navrhnú? Môžem sa týmto zaoberať?"

Harabin pripúšťa, že má pred sebou ešte veľké výzvy, ale tie môžu byť aj v odbornej línii. "Moja doména je trestné právo. A trestné právo môžete uplatňovať aj v Štrasburgu, aj na ústavnom súde, aj na najvyššom súde, aj v Luxemburgu," poznamenal a napokon dodal, že je to možné aj na právnickej fakulte či v advokácii alebo na policajnej akadémii. "Tam už mám tri ponuky na prednášky," dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy