Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

PEVŠ privíta medzinárodnú konferenciu o vzdelávaní

Autor: WBN/PR, 26. marca 2014 12:09
Paneurópska vysoká škola
BRATISLAVA 26. marca (WBN/PR) - Na akademickej pôde PEVŠ sa 2.-4. apríla stretnú odborníci zo siedmych krajín (SR, Turecko, Nemecko, Francúzsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajina) a pätnástich univerzít a budú diskutovať na tému vysokoškolského vzdelávania v multikulturálnom prostredí.

Trojdňová medzinárodná konferencia si dáva za cieľ nájsť paralely i rozdiely, pozitíva i negatíva, ktoré so sebou prináša čoraz väčšia prepojenosť vysokoškolského vzdelávania, či rastúca mobilita študentov. Poznatky z konferencie by mali pomôcť k ďalšiemu prenosu poznatkov a lepšiemu pochopeniu špecifík vzdelávania v jednotlivých oblastiach Európy. Aj preto sa v Bratislave stretnú odborníci ako zo Západnej, tak i Strednej, Južnej a Východnej Európy.

"Sme poctení, že môžeme na pôde Paneurópskej vysokej školy privítať takú významnú konferenciu. Tešíme sa na konfrontáciu slovenského vysokoškolského vzdelávania s ďalšími európskymi regiónmi a veríme, že poznatky od našich zahraničných hostí dokážeme aplikovať pri ďalšom rozvoji študijných programov u nás," vyjadril sa prof. Ján Svák DrSc., rektor Paneurópskej vysokej školy.

Okrem zahraničných hostí vystúpia i zástupcovia viacerých slovenských verejných vysokých škôl - Univerzity Komenského v Bratislave, Univerzity Matej Bela v Banskej Bystrici, či Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety