Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vladislav

Počasie na dnes:

Zdielať na:

PEVŠ privíta medzinárodnú konferenciu o vzdelávaní

Autor: WBN/PR, 26. marca 2014 12:09
Paneurópska vysoká škola
BRATISLAVA 26. marca (WBN/PR) - Na akademickej pôde PEVŠ sa 2.-4. apríla stretnú odborníci zo siedmych krajín (SR, Turecko, Nemecko, Francúzsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajina) a pätnástich univerzít a budú diskutovať na tému vysokoškolského vzdelávania v multikulturálnom prostredí.

Trojdňová medzinárodná konferencia si dáva za cieľ nájsť paralely i rozdiely, pozitíva i negatíva, ktoré so sebou prináša čoraz väčšia prepojenosť vysokoškolského vzdelávania, či rastúca mobilita študentov. Poznatky z konferencie by mali pomôcť k ďalšiemu prenosu poznatkov a lepšiemu pochopeniu špecifík vzdelávania v jednotlivých oblastiach Európy. Aj preto sa v Bratislave stretnú odborníci ako zo Západnej, tak i Strednej, Južnej a Východnej Európy.

"Sme poctení, že môžeme na pôde Paneurópskej vysokej školy privítať takú významnú konferenciu. Tešíme sa na konfrontáciu slovenského vysokoškolského vzdelávania s ďalšími európskymi regiónmi a veríme, že poznatky od našich zahraničných hostí dokážeme aplikovať pri ďalšom rozvoji študijných programov u nás," vyjadril sa prof. Ján Svák DrSc., rektor Paneurópskej vysokej školy.

Okrem zahraničných hostí vystúpia i zástupcovia viacerých slovenských verejných vysokých škôl - Univerzity Komenského v Bratislave, Univerzity Matej Bela v Banskej Bystrici, či Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety