Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Policajná streľba na D2, inšpekcia vraj zničila videozáznam

Autor: SITA, 27. marca 2014 13:28
Opoziční poslanci zvolávajú rokovanie bezpečnostného výboru a zároveň podávajú trestné oznámenie pre prípad vyšetrovania policajtov, ktorí strieľali na auto so štyrmi študentmi.
diaľnica, auto, cesta, vodič ilustračné foto Foto: SITA/Michal Burza
BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Opoziční poslanci zvolávajú rokovanie brannobezpečnostného výboru a zároveň podávajú trestné oznámenie pre prípad vyšetrovania policajtov, ktorí strieľali na auto so štyrmi študentmi.

Odporúčame:

Streľba polície na D2 bola v poriadku, tvrdí ministerstvo
Opozícia podozrieva inšpekciu

Ako povedal vo štvrtok na tlačovej besede podpredseda SaS Ľubomír Galko, je vážne podozrenie, že inšpekcia ministerstva vnútra zmarila vyšetrovanie tejto kauzy. Podľa neho existujú podozrenia zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a z krivej výpovede policajtky pri vyšetrovaní streľby. Upozornil tiež, že mal byť zlikvidovaný videozáznam z akcie, ktorý bol proti policajtom. "Inšpekcia dala zlikvidovať videozáznam, čo je neospravedlniteľné," vyhlásil.

Opoziční poslanci chcú, aby situáciu na výbore vysvetľoval minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident Tibor Gašpar. Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Richarda Vašečku ľudia nemajú k polícii dôveru práve pre takéto prípady. "Rokovanie brannobezpečnostného výboru má zabrániť takýmto veciam do budúcnosti," povedal.

Ak o zvolanie rokovania výboru požiada tretina jeho členov, predseda výboru je povinný jeho rokovanie zvolať do siedmich dní. O priebehu vyšetrovania streľby na študentov v stredu informovala Televízia Joj. Policajti vtedy strieľali na auto plné študentov, ktoré v minulosti patrilo vrahovi.


Záznam vraj hovorí čosi iné než policajt

Televízia Joj uviedla, že zasahujúci policajt pri výpovedi tvrdil, že pravou rukou mieril na auto študentov a ľavou zastavoval ostatné vozidlá. Avšak podľa televízie existuje prepis videozáznamu, ktorý dokazuje, že ľavou rukou dával pokyn, aby autá pokračovali v jazde, a tou istou rukou kýval práve na študenta, aby s autom cúvol. Výpoveď a dôkazy sa teda podľa televízie rozchádzajú.

Vodič auta nevedel, že policajt zastavuje práve jeho. Všetky ostatné autá totiž v jazde pokračovali. Policajt však vo svojej výpovedi tvrdí, že šofér dokonca otvoril dvere a videl, že policajt naňho mieri. Podľa televízie v slovnom prepise videozáznamu sa nič také neuvádza.

Podľa Televízie Joj policajti z prezídia pri vyšetrovaní zvolili netradičný spôsob, pretože osobne vycestovali na Záhorie, aby zobrali spis týkajúci sa odobratia vodičského preukazu šoféra auta. Následne ho odniesli do Senca, kde ho však nikto nezaevidoval. Získali tým čas, minimálne dva týždne. Následne prišla inšpekcia, ktorá zo spisu vybrala 18 strán. Okrem iného aj videozáznam. Použila ho pre svoje potreby a potom vrátila. Nie však do Senca, ale na Krajské riaditeľstvo v Bratislave, kde videozáznam komisionálne zničili. Najdôležitejší a najobjektívnejší dôkaz sa tak podľa televízie vyparil.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety