Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Istoty sa rozplynuli ako dym, hodnotí opozícia vládu

Autor: SITA, 4. apríla 2014 12:03
vlada Sprava: Minister vnútra Robert Kaliňák, predseda vlády SR Robert Fico a minister financií Peter Kažimír. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) – Vláda priniesla za dva roky podľa predsedu Kresťanskodemokratického hnutie (KDH) Jána Figeľa otázniky a neistotu. Ako povedal v piatok na tlačovej besede, výsledky vlády sú skôr sklamaním pre tých, ktorí očakávali istoty zamestnanosti, hospodárskeho rastu, spravodlivosti a zdravej perspektívny pre Slovensko. Za dva roky sa podľa neho prejavili neduhy ako arogancia moci, neochota akceptovať iný názor.

Figeľ pripomenul, že Smer-SD opakovane odmietol kandidáta opozície na predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ), nebol vymenovaný platne zvolený generálny prokurátor. Na Slovensku je podľa Figeľa vysoká miera korupcie, rekordná zadlženosť, eurofondy sa čerpajú len na polovicu. "Toto je na škodu občanov aj SR. Vláda nezamestnanosť riešiť nevie a korupciu riešiť nechce," vyhlásil.


Vláda parazituje na životnej úrovni ľudí

Občanom chýba podľa Figeľa pocit vedomia elementárnej spravodlivosti, že ak poctivo žijú a platia dane, aj štát k nim bude poctivý. Za pozitívum predseda KDH označil snahu o boj s daňovými únikmi. Ten by však mal byť podľa neho ešte intenzívnejší, neselektívny a voči všetkým.

Podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka dva roky vlády boli dva roky parazitovania vlády na životnej úrovni ľudí. "Dva roky ich oberala o peniaze a znižovala im životnú úroveň," vyhlásil. Poslanec NR SR za KDH Pavol Zajac upozornil, že vláda nevie riešiť vysokú nezamestnanosť a nové pracovné miesta kupuje draho. Zároveň kritizoval pomalú výstavbu diaľnic. "Počiatek stavia draho a pomaly," vyhlásil.


Socialistický zákonník práce

Dva roky súčasnej vlády sú podľa predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka pre Slovensko dvomi premrhanými rokmi. Ako povedal v piatok na tlačovej besede, za posledné dva roky sa zhoršilo podnikateľské prostredie. "Socialistický zákonník práce, zlý zákon na ochranu osobných údajov, kolektívne zmluvy vyššieho stupňa, prihlúply boj Ľubomíra Jahnátka s obchodnými reťazcami," vymenoval Sulík oblasti, ktoré vedú k tomu, že na Slovensku sa čoraz ťažšie podniká.

Podľa podpredsedu strany Ľubomíra Galka za dva roky sme boli svedkami zlyhaní polície a bezpečnostných zložiek. Pripomenul, že sa prevalil megaškandál tunelovania Vojenskej spravodajskej služby. Namiesto jeho vyšetrovania sa podľa neho spustil pohon na novinárov a svedkov, ktorými sú čestní spravodajskí dôstojníci. Galka zaráža, že podozriví sú stále v službe. "Táto kauza poškodila Slovensko aj v zahraniční, pretože spochybnila SR ako solídneho člena NATO," povedal.


Poslanci Smeru blokujú výbory

Galko tiež pripomenul zastavenie trestného stíhania v kauze emisie. Zároveň upozornil, že vzrastá aj násilie a neskoré konanie polície. Ako príklad pomalého konania policajtov uviedol útok extrémistov pred barom v Nitre. Násilným činom bola vlaňajšia streľba na nevinných študentov v aute. "Všetky tieto zlyhania prikrývajú poslanci Smeru, ktorí blokujú výbory, odmietajú racionálne uznesenia, poslanecké prieskumy, kryjú ministrov a ich podriadených," vyhlásil.

Ďalší podpredseda SaS Jozef Mihál označil Roberta Fica za zdatného manipulátora, ktorý sa vie dostať k moci, ale nevie vládnuť. "Sľubované istoty sa za dva roky rozplynuli ako dym. Ľudia očakávali zvýšenie zamestnanosti a namiesto toho vidíme, že nezamestnanosť sa drží na úrovni 14 percent, nové pracovné miesta nevznikajú," povedal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety