Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vysielatelia televízií Markíza a JOJ dostali pokuty

Autor: SITA, 8. apríla 2014 19:54
peniaze, korupcia Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVITY) - Rada pre vysielanie a retransmisiu dnes na svojom zasadnutí rozhodla o pokutách v celkovej výške 15 819 eur. Pre agentúru SITA to uviedla Lucia Jelčová z Útvaru riaditeľa licenčnej rady.

Rada uložila pokutu 5 000 eur vysielateľovi MAC TV, s.r.o. (programová služba JOJ) za prekročený počet povolených prerušení programu reklamou. Televízia 19. októbra 2013 päťkrát prerušila zaradením reklamy program Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik. Program prerušila v čase od 21:00 do 22:00 a od 22:00 do 23:00, keď odvysielala reklamné bloky v celkovom časovom rozsahu dlhšom ako povolených 12 minút.


Markíza porušila napríklad ochranu maloletých

Pokutu ďalších 5 000 eur dostal vysielateľ MARKÍZA-SLOVAKIA, spol. s r.o. (programová služba TV MARKÍZA), ktorý porušil ochranu maloletých - JSO. K porušeniu prišlo 27. októbra 2013 v čase približne o 20:30 tým, že odvysielali program Mechanik zabijak, ktorý označili ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

Program obsahoval násilie na živých bytostiach, zobrazenie týraných osôb a vulgárne vyjadrovanie. Vysielateľ takisto prekročil povolený počet prerušení reklamou, program Mechanik zabijak prerušil štyrikrát.


Televíziu JOJ pokutovali za nezabezpečenie multimodálneho prístupu

Licenčná rada uložila ďalšiu pokutu vo výške 3 319 eur vysielateľovi MAC TV, s.r.o. (programová služba JOJ PLUS) za nezabezpečenie multimodálneho prístupu – vysielania pre sluchovo a zrakovo postihnutých) v súvislosti s vysielaním v mesiacoch máj a jún 2012. Ide o vec, ktorá sa vrátila z Najvyššieho súdu SR.

Vysielateľ MAC TV, s.r.o. dostal pokutu ďalších 2 000 eur (programová služba JOJ), pretože nedodal rade na jej vyžiadanie súvislý záznam vysielania programu Kosti, epizódy Prípad X, zo 4. novembra 2013. Pre rovnakú vec dostal pokutu 500 eur aj vysielateľ MARKÍZA-SLOVAKIA, spol. s.r.o. (programová služba TV MARKÍZA). Ten nedodal licenčnej rade na jej vyžiadanie súvislý záznam vysielania z 29. novembra 2013 v čase od 05:55 do 08:35.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety